۱۹ دی ۱۴۰۲ ۱۵:۴۵
وزیر ورزش و جوانان: از سیاست کیفی گرایی حمایت می کنیم/ به رشته های پرمدال توجه ویژه شود
بیست و سومین مجمع عمومی کمیته ملی پارالمپیک با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک، کیومرث هاشمی، وزیر ورزش و جوانان در مجمع عمومی و سالیانه کمیته ملی پارالمپیک اظهار داشت: خوشحالم از اینکه امروز توفیق حاصل شد و به مجمع آمدم. خوشحالم از اینکه همه بخش‌های جامعه ورزش به نیکی از مرحوم صفارزاده یاد می‌کنند. از زحمات خسروی‌وفا به جهت زحمات در سال‌های گذشته تقدیر می‌کنم، همچنین از فدراسیون‌های زیر مجموعه کمیته پارالمپیک و مسئولان این کمیته که این نتیجه تاریخی را رقم زدند.

 

وی افزود: چندی قبل بود که مدال‌آوران بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی با رهبر انقلاب دیدار کردند که جلسه خوبی بود و در جامعه ورزش اثر زیادی گذاشت. البته صحبت‌های ایشان همیشه اثرگذار است، اما مسئولان باید از این رهنمودها استفاده کنند. ایشان ۱۱ تشکر خاص انجام دادند، تشکر از ساره جوانمردی که با فرزند روی سکو رفت، تشکر از کسی که با حجاب بود، از کسانی که به پرچم ادای احترام کردند و... ین نشان دهنده آن است که این مسائل فرهنگی مورد توجه رهبری است و باید این نگاه‌ها را در بین جامعه ورزش پررنگ‌تر کنیم. رهبر انقلاب بحث ایران قوی در ورزش قوی را مطرح کردند که باید از این موضوع استفاده کنیم و روز به روز شاهد موفقیت‌های بیشتری باشیم.

 

وزیر ورزش و جوانان گفت: دوستان مطالب ارزشمندی گفتند، اما چند نکته را باید اشاره کنم. از زمانی که وارد وزارت ورزش شدم، اعتقاد دارم که هر حوزه‌ای باید کار اصلی خودش را انجام بدهد و باید از تداخل وظایف جلوگیری کند. وزارت ورزش موظف است که حمایت‌های لازم را داشته باشد. در جلسه قبل از اعزام به هانگژو، گفتم که اعتقادی به تشکیل ستاد عالی بازی‌ها ندارم اما آن رسالت ما که حمایت کلان است را انجام می‌دهیم. ما بنای دخالت بر جزییات کار را نداریم اما جایی که نیاز به حمایت باشد، ورود می‌کنیم. لذا این شأن را برای استقلال فدراسیون‌ها و کمیته‌ها قائل هستیم.
وی تصریح کرد: اگر همه چیز به ستاد عالی محدود شود، نوعی دخالت است. لذا این شأن استقلال را قائل هستیم و کمک می‌کنیم که کاروان‌ها به بهترین شکل در رویدادهای پیش‌رو حضور پیدا کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: ما باید توجه به حوزه ورزش بانوان را پررنگ‌تر کنیم، لذا این کنگره‌ زنان تاثیرگذار ورزش کشور که قرار است برگزار شود، یک کنگره خوبی در شأن ورزش بانوان خواهد بود. من از کاظمی‌پور می‌خواهم که از افراد صاحب نظر که اعتقاد به نظام و انقلاب دارند، استفاده کنند و کنگره خوبی برگزار شود.

 

هاشمی گفت: یک خبر خوب می‌دهم که در راستای موفقیت‌های کاروان است؛ رهبری یک هدایایی را به وزارت ورزش ارسال کردند که ۲۶۰ نفر از مدال‌آوران بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی شامل آن می‌شود و امیدوارم بتوانیم برنامه‌ای در خور شأن آنها برگزار کنیم و این هدایا را تقدیم آنها کنیم. من به سهم خودم از مقام عظمای ولایت نسبت به توجه ویژه ایشان به ورزش تقدیر و تشکر می‌کنم. انشاالله یک مراسم در خور این قهرمانان برگزار می‌شود.

 

وی تصریح کرد: حفظ مقام دوم در بازی‌های پاراآسیایی خیلی مهم و البته سخت است. دوره بعدی بازی‌ها در ژاپن است. همین ژاپن در جاکارتا با ۱۹۸ مدال شامل ۴۵ طلا چهارم شد. در حالی که ما امسال با ۴۴ طلا دوم شدیم. لذا این ظرفیت در ژاپن وجود دارد و این کار ما را خیلی سخت می‌کند. بنابراین باید از الان تلاش و برنامه‌ریزی کنیم. البته گول این رتبه دوم را نباید بخوریم و مغرور شویم. این نکته‌ای است که باید مورد توجه ورزش کشور و به ویژه کمیته پارالمپیک قرار بگیرد.

 

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: یک سیاست خوبی درخصوص اعزام کیفی شکل گرفته که باید ادامه داشته باشد و تقویت هم شود و ما هم از این سیاست حمایت می‌کنیم. وقتی می‌گوییم کاروان کیفی، یعنی باید همین سیاست در پاراآسیایی در پارالمپیک پاریس انجام شود. طرح یاران سلیمانی به جوان‌گرایی برخی رشته‌ها نیز کمک می‌کند و باید از ظرفیت این طرح و همچنین مدارس استثنایی هم بهره‌مند شویم. پس جوان‌گرایی و کیفی گرایی کاروان مورد تاکید است.

 

هاشمی خاطرنشان کرد: موضوع بعدی توجه به رشته‌های پرمدال است. والیبال نشسته ظرفیت خوبی دارد و باید حمایت هم شود ، اما نباید از رشته‌های پرمدال در همه بخش‌های ورزش کشور غافل شویم. مایکل فلپس آمریکایی در شنا مدال‌های طلای زیادی از جمله ۸ طلا در ۲۰۰۸ پکن گرفته‌است و این خاصیت رشته‌های پر مدال است که باید مورد توجه در کشور ما نیز قرار بگیرد. در دوومیدانی و شنا ظرفیت زیادی در مدال‌آوری وجود دارد و توجه ورزش کشور باید به رشته‌های پرمدال باشد.
 
کد خبر : ۶,۳۹۰
اشتراک در
گزارش تصویری / بیست و سومین مجمع عمومی کمیته ملی پارالمپیک
Loading