تیراندازی - Shooting

لوگو تیراندازی این رشته مخصوص ورزشکاران پارالمپیکی متعلق به گروه‌های قطع عضو، ضایعات نخاعی، ضایعات خاص، فلج مغزی که دارای کلاسبندی‌های (SH۱(a-b-c) / SH۲(a-b-c می‌باشند، است. مسابقات این رشته به صورت انفرادی و تیمی در دو بخش بانوان و آقایان و در بعضی مواد به صورت مشترک برگزار می‌شود، این رشته تحت پوشش کمیته بین المللی پارالمپیک (IPC) است که در سال ۱۳۵۳ شمسی مطابق با ۱۹۷۴ میلادی شروع به فعالیت کرده است.
آغاز فعالیت این رشته در ایران به سال ۱۳۶۱ شمسی مطابق با ۱۹۸۲ میلادی بر می‌گردد. اولین دور مسابقات قهرمانی کشوری این رشته در سال ۱۳۶۲ برگزار گردید و در سال ۱۳۶۱ اولین برنامه برون مرزی با اعزام تیم ملی کشورمان به مسابقات جهانی استوک مندویل صورت گرفت.
مسابقات این ورزش در دو رشته تفنگ و تپانچه به صورت ایستاده و نشسته برگزار می‌شود و قابل ذکر است که امتیاز مسابقات تیمی همزمان با انفرادی محاسبه می‌شود. ورزشکار یا تیم برنده در هر مسابقه ورزشکار یا تیمی است که بیشترین امتیاز را کسب کرده باشد. در حال حاضر حدود ۶۲ تیم استانی و باشگاهی آقایان و بانوان در کشورمان فعال می‌باشند.
رشته ورزشی تیراندازی توسط کمیته بین المللی پارالمپیک (IPC) اداره می شود. به منظور مشاهده سایت این رشته می توانید از لینک مقابل استفاده نمایید: www.paralympic.org/shooting

صفحه این رشته در سایت کمیته بین‌المللی پارالمپیک: https://www.paralympic.org/shooting/contacts

تیراندازی-05
تیراندازی-05
تیراندازی-04
تیراندازی-04
تیراندازی-03
تیراندازی-03
تیراندازی-02
تیراندازی-02
تیراندازی-01
تیراندازی-01