اسکی صحرانوردی - Cross Country Skiing

لوگو اسکی صحرانوردی این رشته مخصوص ورزشکاران پارالمپیکی است که در دو ماده و متعلق به گروه‌های قطع عضو، ضایعات نخاعی، پولیو، نابینا و کم‌بینا که دارای کلاسبندی‌های زیر می‌باشند، است.
L۱۰-۵ , L۱۱-۵ , L۵-۷ , LW۱-۹ , B۱-۳
مسابقات این دو رشته به صورت انفرادی و تیمی در دو بخش بانوان و آقایان برگزار می‌شود. اسکی صحرانوردی تحت پوشش کمیته بین‌المللی پارالمپیک (IPC) است که در سال ۱۳۵۵ شمسی مطابق با ۱۹۷۶ میلادی شروع به فعالیت کرده است.
در این رشته مسابقات در مسافت‌های کوتاه، متوسط و طولانی از ۲/۵ تا ۲۰ کیلومتر با استفاده از تکنیک‌های کلاسیک و آزاد در مسابقات امدادی تیمی برگزار می‌شود. ورزشکار و تیم برنده در هر مسابقه ورزشکار و یا تیمی است که کمترین زمان را کسب کرده باشد. آغاز فعالیت این رشته در ایران به سال ۱۳۹۶ شمسی مطابق با ۲۰۱۸ میلادی بر می‌گردد. اولین برنامه برون مرزی با اعزام تیم ملی کشورمان به بازی‌های پارالمپیک زمستانی پیونگ‌چانگ ۲۰۱۸ در سال ۱۳۹۶ صورت گرفت. در حال حاضر ۴ ورزشکار در کشورمان فعال می‌باشند.
رشته ورزشی اسکی آلپاین توسط کمیته بین المللی پارالمپیک IPC اداره می شود. به منظور مشاهده سایت این رشتهمی توانید ازلینک مقابل استفاده نمایید: www.paralympic.org/nordic-skiing

صفحه این رشته در سایت کمیته بین‌المللی پارالمپیک: https://www.paralympic.org/nordic-skiing/contacts

گالری عکس اسکی نوردیک

اسکی صحرانوردی-04
اسکی صحرانوردی-04
اسکی صحرانوردی-03
اسکی صحرانوردی-03
اسکی صحرانوردی-02
اسکی صحرانوردی-02
اسکی صحرانوردی-01
اسکی صحرانوردی-01