۲ آبان ۱۴۰۲ ۲۲:۳۴
روز دوم/ ایران ۴۷ مداله شد/ توزیع مدال استثنایی برای پاراتیراندزی ایران در بازی‌های پاراآسیایی
در روز دوم از چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، نمایندگان کشورمان موفق به کسب ٢۵ مدال رنگارنگ دیگر شدند.
 
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک، امروز سه‌شنبه دوم آبان ماه ١۴٠٢ و در دومین روز بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، فرزندان ایران موفق به کسب ٢۵ مدال رنگارنگ شامل ٨ طلا، ۱١ نقره و ۶ برنز شدند.
این در حالی‌ست که مجموع مدال‌های روز نخست کاروان کشورمان به عدد ٢۴ رسیده بود اما در پی اعتراض کشور چین به کمیته برگزاری مسابقات پارادوومیدانی نسبت به تأخیر نمایندگان ایران جهت حضور در «کال روم»، دو مدال ارزشمند طلا و نقره‌ هاشمیه متقیان و زینب مرادی در ماده پرتاب نیزه پس گرفته شد.
با توجه به رقابت قانونی دو نماینده ایران با اجازه سرداور، این اتفاق اعتراض مسئولین کاروان ایران به ستاد برگزاری بازی‌ها و فدراسیون جهانی را در پی داشت.

بر این اساس با توجه به دو مدال بازپس گرفته شده از تیم ایران، تعداد مدال‌های روز نخست نمایندگان کشورمان از ٢۴ به ٢٢ تغییر کرد. بنابراین و با احتساب مدال‌های روز اول و دوم کاروان ایران،  ۴۷ مداله شد.

یکی از اتفاقات جالب توجه روز دوم بازی‌ها در مراسم اهدای مدال پاراتیراندازان ایران اتفاق افتاد. مدال طلا به فائزه احمدی اهدا شد و ساره جوانمردی نقره این دوره از بازی ها را با فرزند سه ماهه‌اش دریافت کرد.

 


اسامی مدال‌آوران ایران در روز دوم
طلا
اسلام جاهدی، مهرداد مرادی، الهام صالحی، علی پیروج، پرستو حبیبی، روزا ابراهیمی، مهدی پوررهنما، فائزه احمدی
نقره
شهلا بهروزی‌راد، سجاد نیک‌پرست، امیر خسروانی، صادق بیت‌سیاح، سعید صادقیان‌پور، رومینا چمسورکی، موسی غلامی، ساره جوانمردی، سینا ضیغمی‌نژاد، محسن بختیار، امیر جعفری 
برنز

رویا سلطانی، محمد دلیر، مهدی برچلو، شاهین ایزدیار، محمدحسین کریمی، سیدیوسف یوسفی

 

مروری کوتاه بر روز دوم

پاراکانو

* اسلام جاهدی، در دومین روز از رقابت‌های قایقرانی هانگژو، در  پاراکانو کلاس VL۲ با ثبت زمان ۵۵ ثانیه و ۷۴۹ هزارم ثانیه و فاصله بیش از ۴ ثانیه‌ نسبت به نفر دوم، از خط پایان عبور کرد و به مدال طلا دست یافت.

* شهلا بهروزی‌راد در کلاس KL۳ و با یک ثانیه اختلاف نسبت به نفر اول از خط پایان عبور کرد و به مدال نقره رسید.
* رویا سلطانی نیز در کلاس KL۲ با زمان ۵۶ ثانیه و ۷۱۴ صدم ثانیه از خط پایان عبور کرد و به مدال برنز دست یافت.
* مسعود قیصری نیز در رشته کایاک کلاس KL۳ با مجموع زمانی ۴۵ ثانیه و ۸۱۷ صدم ثانیه از خط پایان عبور کرد و در رده ششم ایستاد.

 

در نهایت نمایندگان پاراکانو در مجموع رقابت‌های روز اول و دوم پاراآسیایی هانگژو با ۵ مدال به کار خود پایان دادند.
 
پارادوومیدانی
 دومین روز از رقابت‌های پارادوومیدانی هانگژو در ورزشگاه هوانگ‌لونگ برگزار شد.

 

* مهرداد مرادی، در فینال دوی ۱۰۰ متر کلاس T۱۲ با ثبت زمان ۱۱.۱۷ ثانیه به مدال طلا دست یافت.
* الهام صالحی، ملی‌پوش پرتاب دیسک ایران نیز در کلاس F۵۴ به میدان رفت و با ثبت رکورد ۷.۳۶ متر موفق به کسب مدال طلا شد. 
* علی پیروج در پرتاب نیزه کلاس F۱۳ با رکورد ۶٣.٧٣ به مدال طلا رسید.
* پرستو حبیبی در ماده پرتاب کلاب، کلاس F۳۲-۵۱ با ثبت رکورد ۲۲.۸۸ متر موفق به کسب مدال طلا شد و رکورد آسیا و رکورد بازی‌های هانگژو را نیز جابه‌جا و به نام خود ثبت کرد.

 

* سجاد نیک‌پرست در همین ماده با رکورد ۶٢.٩٢ متر به نشان نقره دست یافت.

* امیر خسروانی در رقابت‌های پرش طول و با بهترین پرش خود به میزان ٧.١٩ متر موفق به کسب مدال نقره شد. 
* صادق بیت‌سیاح ملی‌پوش پرتاب نیزه در کلاس F۴۱ با رکورد ۴۵.۲۰ متر به مدال نقره دست یافت.

 

*شهلا حدیدی، دیگر ملی‌پوش پرتاب دیسک ایران در کلاس F۵۴ با رکورد ۶.۲۵ متر در رده چهارم ایستاد و از دست‌یابی به مدال باز ماند.

*در مرحله مقدماتی دوی ۴۰۰ متر کلاس T۲۰ نماینده کشورمان میلاد رمضانی با ثبت زمان ۴۹.۱۲ در جایگاه دوم ایستاد و به فینال راه یافت.

 

پاراتکواندو

پاراتکواندوکاران کشورمان به نخستین عناوین قهرمانی خود در تاریخ بازی‌های پاراآسیایی دست یافتند.

* روزا ابراهیمی در فینال وزن منفی ۵۷ کیلوگرم با نتیجه ٣۴ بر ١۵ نماینده قزاقستان را شکست داد و به نشان طلا رسید.
* مهدی پوررهنما در فینال وزن منفی ۷۰ کیلوگرم، حریف چینی خود را با نتیجه ١۶ بر ٣ شکست داد و به طلا رسید.

 

* سعید صادقیان‌پور در وزن منفی ۶۳ کیلوگرم در فینال مقابل نماینده مغولستان با نتیجه ۶ بر ٢ شکست خورد و به مدال نقره دست یافت. او پیش از این در برابر حریفانی از کره و ازبکستان به برتری دست یافته بود. 
 
* رومینا چمسورکی در فینال وزن منفی ۶۵ کیلوگرم در مصاف با نماینده چین ٣ بر ٩ شکست خورد به نشان نقره دست یافت. 
 
جودو نابینایان و کم‌بینایان
* موسی غلامی در فینال وزن منهای ٩٠ کیلوگرم، کلاس J۱ مغلوب حریفی از چین شد و به مدال نقره رسید.
او پس از استراحت در دور اول، در یک‌چهارم نهایی حریف اندونزیایی خود را شکست داده و در نیمه‌نهایی نیز حریف ازبکستانی خود را با ضربه فنی از پیش رو برداشته بود.
* مهدی برچلو، دیگر نماینده پاراجودو، در رده‌بندی وزن منهای ٧٣ کیلوگرم و کلاس J۱ امروز با پیروزی برابر حریف ازبکستانی خود به نشان برنز بازی‌های پاراآسیایی دست یافت. 
 
پاراتیراندازی با کمان
* زهرا نعمتی، در مرحله یک‌هشتم ماده ریکرو با نتیجه ۶ بر صفر بر نماینده هند برتری یافت. نعمتی در یک‌چهارم نیز کماندار تایلند را ۶ بر ۲ شکست داد و راهی نیمه‌نهایی شد.
 
** صعود تیم‌های میکس ایران به نیمه‌نهایی 
تیم میکس ریکرو با ترکیب زهرا نعمتی و محمدرضا عرب‌عامری در یک‌چهارم نهایی مقابل تیم اندونزی با نتیجه ۶ بر ٢ به برتری رسید و به نیمه‌نهایی راه یافت. 
تیم میکس کامپوند با ترکیب هادی نوری و مریم یاورپور در مرحله یک‌چهارم با نتیجه ١۵۴ بر ١۴٩ تایلند را پشت سر گذاشت و به نیمه‌نهایی رسید. 
 
**صعود سه تیم دوبل ایران به نیمه‌نهایی
تیم دوبل ریکرو بانوان با ترکیب سمیه رحیمی و زهرا نعمتی در یک‌چهارم نهایی با نتیجه ۶ بر ٠ تایلند را شکست داد و راهی نیمه‌نهایی شد.
تیم دوبل کامپوند بانوان با ترکیب مریم یاورپور و فرزانه عسگری در یک‌چهارم نهایی و با نتیجه ١۴٢ بر ١١٩ مقابل چین‌تایپه پیروز شد و به نیمه‌نهایی راه یافت.

 

** تیم دوبل ریکرو مردان با ترکیب محمدرضا عرب‌عامری و غلام‌رضا رحیمی در یک‌چهارم نهایی با نتیجه ۶ بر ٠ مقابل مغولستان به برتری رسید و راهی نیمه‌نهایی شد.

 

همچنین تیم دوبل کامپوند مردان با ترکیب علی‌سینا منشأزاده و هادی نوری مقابل چین‌تایپه شکست خورد و از صعود به نیمه‌نهایی بازماند. 
 
پاراتیراندازی 
* فائزه احمدی در فینال تپانچه بادی زنان کلاس SH۱ با رکورد ٢٣۶.٢  به مدال طلا دست یافت.
* ساره جوانمردی نیز در همین ماده با رکورد ٢٣٣ به نقره رسید.
* نسرین شاهی در رده چهارم قرار گرفت.

 

* معصومه خدابخشی در تفنگ بادی ۵۰ متر درازکش (R۹) با ثبت امتیاز ۶۱۳.۳ در جایگاه دهم قرار گرفت و از رسیدن به فینال بازماند.
* محمدرضا میرشفیعی، ملی‌پوش پاراتیراندازی کشورمان در ماده (P1) تپانچه بادی ۱۰ متر مردان، کلاس SH1، با ۵۵۱ امتیاز در جایگاه چهاردهم قرار گرفت و از رسیدن به فینال بازماند.
 
پاراشنا
* سینا ضیغمی‌نژاد، در فینال در ماده ٢٠٠ متر مختلط انفرادی، کلاس SM۱۰ با زمان ٢:٢۴.٢۴ به نقره دست یافت.
* شاهین ایزدیار نیز در همین ماده با زمان ٢:٢۵.٩۴ برنزی شد.

 

* محمدحسین کریمی در رقابت‌های پاراشنای نابینایان و کم‌بینایان، ماده ١٠٠ متر پروانه کلاس S۱۲، با زمان ١:٠٣.۴٧ به نشان برنز دست یافت.

* ابوالفضل ظریف شناگر ۱۶ ساله‌ی ایران، در ماده ۲۰۰ متر مختلط انفرادی با ثبت زمان ۲:۳۵.۸۳ به فینال راه پیدا کرد.
* ابوالفضل نگارستانی دیگر نماینده ایران در ماده ٢٠٠ متر مختلط انفرادی، با ثبت زمان ۲:۴۴.۲۶ در فهرست رزرو برای صعود قرار گرفت.

 

پاراوزنه‌برداری

*محسن بختیار، در نخستین روز مسابقات پاراوزنه‌برداری بازی‌های پاراآسیایی هانگژو دسته ۵۹ کیلوگرم، با مهار وزنه ١٩١ کیلوگرمی به مدال نقره دست یافت.

*سیدیوسف یوسفی نیز با مهار وزنه ١٨١ کیلوگرم به مدال برنز این رقابت‌ها دست یافت. 

*امیر جعفری در دسته ۶۵ کیلوگرم با مهار وزنه ٢٠٠ کیلوگرمی به نشان نقره این دوره از بازی‌ها دست یافت. 

 
پاراتنیس روی میز
* حسن جانفشان در دیدار رده‌بندی رقابت‌های پاراتنیس روی میز برابر حریفی از تایلند به برتری رسید و مدال برنز خود را قطعی کرد. 
* عرفان غلامی در دیدار رده‌بندی مقابل حریف هنگ‌کنگی خود شکست خورد و به مدال نرسید. 
 
پارادوچرخه‌سواری
محمد دلیر در تایم تریل انفرادی یک کیلومتر، کلاس B نابینایان و کم‌بینایان با هدایت رضا رشنو (جلوران) با زمان ١:٠۶.٣۴٣ دقیقه موفق به کسب مدال برنز شد.
بهروز فرزاد و مهدی محمدی در تایم تریل انفرادی یک کیلومتر کلاس C۴ در رده‌های پنجم و هشتم قرار گرفتند. 
 
پاراشطرنج
ملی‌پوشان پاراشطرنج کشورمان در روز دوم رقابت‌های پاراآسیایي و دورهای سوم و چهارم به ١۴ برد، ۵ تساوی و ١٣ شکست ذست یافتند. 
 
تیم ملی والیبال نشسته 
تیم ملی والیبال نشسته مردان کشورمان در دومین دیدار خود و مصاف با قزاقستان با برتری ٣ بر صفر به دومین پیروزی خود دست یافت.
تیم ملی والیبال نشسته زنان کشورمان در دومین دیدار خود به برتری ٣ بر صفر برابر مغولستان دست یافت. 
 
تیم ملی بسکتبال با ویلچر
* تیم ملی بسکتبال با ویلچر بانوان کشورمان در مصاف با تیم کامبوج با نتیجه ۴۷ بر ۴۲ به برتری رسید.
* تیم ملی بسکتبال با ویلچر مردان ایران پس از دو پیروزی برابر افغانستان و چین، امروز سه‌شنبه دوم آبان ماه مقابل فیلیپین نیز به برتری رسید. نتیجه این دیدار ٩٠ بر ٣٢ بود. ملی‌پوشان کشورمان فردا به مصاف تایلند می‌روند. 
 
تیم ملی فوتبال نابینایان
تیم ملی فوتبال نابینایان کشورمان در دومین دیدار خود مقابل تایلند به برتری ٢ بر ٠ دست یافت. 
 
تیم ملی گلبال
* تیم ملی گلبال مردان کشورمان در دومین دیدار خود به برتری ١٠ بر ١ مقابل عراق دست یافت و فردا به مصاف تیم ملی قطر می‌رود.
* تیم ملی گلبال بانوان کشورمان نیز امروز در دومین دیدار خود با نتیجه ١٠ بر صفر مغلوب چین شد.

 

کد خبر : ۶,۲۲۱
اشتراک در