۱۷ مهر ۱۴۰۱ ۱۱:۴۸
نشست خسروی وفا با نمایندگان دستگاه ها در آستانه برگزاری روز ملی و هفته پارالمپیک
 
نمایندگان دستگاه های عضو ستاد برگزاری روز ملی و هفته پارالمپیک با محمود خسروی وفا، رییس کمیته ملی پارالمپیک دیدار کردند.
 طی این نشست، خسروی وفا اظهار داشت: ۲۴ مهر به عنوان روز ملی پارالمپیک که مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است، بعد از چند سال که به دلیل کرونا و قبل از آن تعطیلی های آلودگی هوا به صورت نمادین و با جمعیت محدود برگزار شده بود، امسال در پانزدهمین دوره با حضور جامعه ورزش های پارالمپیکی به ویژه دانش آموزان مدارس استثنایی در سالن دوازده هزار نفری ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد. 
رییس کمیته ملی پارالمپیک افزود: رییس پارالمپیک آسیا به عنوان میهمان ویژه و میزبان هم وزیر محترم ورزش و جوانان است که با فرمان وزیر، سخنرانی آقای راشد ( رییس پارالمپیک آسیا ) و انتشار پیام تصویری آقای پارسونز ( رییس کمیته بین المللی پارالمپیک ) این جشن آغاز می شود.
وی خاطر نشان کرد: برگزاری این جشن بهانه ای است برای اینکه دانش آموزان دچار معلولیت با رشته های ورزشی پارالمپیکی آشنا شوند، به تحرک و ورزش عمومی تشویق شوند و زمینه ای ایجاد شود تا به هیات های ورزشی رشته مورد علاقه شان در محل زندگی خود مراجعه کنند و با توانمندی در ورزش بتوانند افتخارآفرین باشند.
خسروی وفا گفت: دستگاه های مختلف در ایجاد این شرایط می توانند کمک شایسته ای کنند و طبق وظایف مصوب و ابلاغی رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی و رییس جمهور محترم سهم موثری را در تحقق شعار تحرک، توانمندی و آفتخارآفرینی معلولان و جانبازان داشته باشند. 
در این جلسه، رییس تربیت بدنی ستاد کل نیروهای مسلح، مدیرکل تربیت بدنی وزارت کار و امور اجتماعی، رییس مرکز ورزش دانشگاه آزاد اسلامی، روسای فدراسیون های جانبازان و معلولین، نابینایان و کم بینایان، سرپرست فدراسیون سوارکاری، دبیر فدراسیون تکواندو، نماینده فدراسیون ورزش دانش آموزی، نمایندگان سازمان آموزش و پرورش استثنایی، معاونت تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش، سازمان ورزش شهرداری تهران، تربیت بدنی بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان ورزش بسیج، سازمان بهزیستی، وزارت نفت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور داشتند و به گزارش عملکرد مجموعه های تحت پوشش پرداختند.
 

جلسه  11

جلسه
جلسه  10
جلسه  9
جلسه  7
جلسه  6
جلسه  5
جلسه  4
جلسه  3
جلسه  2
جلسه  1

کد خبر : ۵,۰۸۷
اشتراک در