۲ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۲۸
تیم ملی پاراتکواندو ایران بر بام آسیا ایستاد
 
تیم ملی پاراتکواندو ایران با کسب ۹ مدال طلا، نقره و برنز عنوان نخست مسابقات قهرمانی آسیا را به خود اختصاص داد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، هفتمین دوره رقابت های پاراتکواندو قهرمانی آسیا که صبح سه شنبه اول شهریورماه با حضور ۶۵ تکواندوکار از کشورهای مختلف به میزبانی ویتنام در سالن «ارتش» شهر هوشی مینه آغاز شده بود، در نهایت با قهرمانی تیم ملی بانوان و نایب قهرمانی تیم مردان کشورمان به پایان رسید. 
تیم ملی ایران از ۱۱ نماینده با ۹ مدال کار خود را در این رویداد به اتمام رساند. تیم ملی پاراتکواندو بانوان کشورمان با کسب ۴ مدال طلای مریم عبدالله پور، مهدیه حسینی، مهتاب نبوی، رایحه شهاب و ۲ نقره رزا ابراهیمی و رومینا چمسورکی عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد. تیم های ازبکستان و قزاقستان نیز بعد از ملی پوشان ایران به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.
در گروه آقایان، تکواندوکاران ایران صاحب ۲ مدال طلا و یک برنز شدند؛ علیرضا بخت و حامد حق شناس ۲ مدال طلا و سعید صادقیانپور یک مدال نقره تصاحب کردند. تیم ملی ژاپن در گروه آقایان اول شد، ازبکستان نیز پایین تر از ایران به عنوان سومی رسید.
در مجموع تیمی، تیم ملی ایران با کسب ۹ مدال؛ قهرمان پاراتکواندو آسیا لقب گرفت.
هدایت تیم ملی پاراتکواندو در بخش آقایان برعهده مرتضی سلطانی است و علی کریمی صابر به عنوان مربی وی را همراهی می کند. در بخش بانوان نیز عاطفه کشاورز سرمربی و زهرا حسینی مربی تیم ملی هستند. مسعود لشکری نیز سرپرست تیم است.
 

 

کد خبر : ۵,۰۳۰
اشتراک در