۱۰ تیر ۱۴۰۱ ۲۲:۱۴
پیام تسلیت رئیس رسانه ملی به مناسبت درگذشت مادرشهید بابایی
 
رئیس رسانه ملی در پیامی درگذشت خانم سبا بابایی (یونیکو یامامورا) را تسلیت گفت. 
پیمان جبلی در این پیام تاکید کرد: بی شک مرحومه الشهید بابایی از مصادیق رویش‌های انقلاب و از اسوه‌های منیر انقلابی بود و خدمات وی در راه اندازی رادیو ژاپنی برون مرزی صدا و سیما نشان از روح مجاهدانه اش داشت.
متن پیام رئیس رسانه ملی به این شرح است: 
« باسمه تعالی
با نهایت تاثر و تاسف خبر درگذشت ام الشهید سرکار خانم سبا بابایی (یونیکو یامامورا) را دریافت کردم. آن مرحومه با درک و باور و ایمان به دین تعالی بخش اسلام، فصلی بزرگ در زندگی خود گشود و با پشت پا زدن به قیود مادی زندگی، قدم در وادی رهایی و اوج و بالندگی گذاشت. مرحومه بابایی با بانگ و شمیم روح بخش انقلاب اسلامی‌ بیدار شد و در مکتب درخشان حضرت روح الله، امام خمینی (ره) تربیت یافت تا جایی که فرزندش را راهی جبهه‌های حق علیه باطل کرد و افتخار کسب عنوان مادر شهید را به دست آورد. بی شک خانم یامامورا از مصادیق رویش‌های انقلاب و از اسوه‌های منیر انقلابی به شمار می‌آمد. خدمات وی در راه اندازی رادیو ژاپنی برون مرزی صدا و سیما نیز نشان از روح مجاهدانه اش داشت. برای آن مادر شهید و همکار دیرین ارجمند غفران الهی و برای خانواده معزز شان شکیبایی مسئلت دارم.
پیمان جبلی
رییس سازمان صدا و سیما» 

 

یونیکو یامامورا در خانواده‌ای بودایی در ژاپن متولد شد و در ۲۰ سالگی با جوانی مسلمان و ایرانی آشنا شد و تحت تاثیر اخلاق اسلامی این جوان به دین اسلام مشرف گردید.
وی پس از ازدواج به ایران مهاجرت کرد و صاحب فرزندی شد که عازم جبهه‌های جنگ تحمیلی شد و به شهادت رسید. یامامورا در سال‌های ابتدایی راه اندازی رادیو ژاپنی، فعالانه در پایه‌گذاری این رسانه نقش‌آفرینی کرد و تا سال‌ها به عنوان کارشناس با این رادیو همراه بود.
 
کد خبر : ۴,۹۳۶
اشتراک در