۱۱ آذر ۱۴۰۰ ۱۶:۱۷
برد تیم‌های بسکتبال با ویلچر و گلبال پسران/ اعلام نتایج ملی‌پوشان پارابدمینتون و بوچیا
 
دومین روز بازی‌های پاراآسیایی جوانان در بحرین با رقابت ورزشکاران ایران در چهار رشته پیگیری شد.
دومین روز از چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی جوانان از صبح امروز به میزبانی شهر منامه برگزار شد و ملی‌پوشان ایران در رشته‌های گلبال، بسکتبال با ویلچر، بدمینتون و بوچیا به مصاف حریفان خود رفتند.
تیم گلبال پسران در نخستین بازی خود به مصاف عربستان رفت و این حریف را در یک دیدار یکطرفه ۱۰ بر صفر مغلوب کرد.
دیگر تیم پیروز ایران در روز دوم، بسکتبال با ویلچر بود که مقابل بحرین ۵۱ بر ۳۴ پیروز شد و به سومین برد خود در این بازی‌ها رسید. تیم ایران در روز نخستین مقابل از سد تیم‌های فیلیپین و اردن گذشته بود.
در رشته بوچیا ۶ نماینده در کلاس‌های مختلف به مصاف حریفان رفتند که حاصل تلاش آنها ۳ برد و ۳ شکست بود. علیرضا صفری پرچمدار کاروان ایران در کلاس BC۴ با نتیجه ۱۵ بر صفر حریف بحرینی را مغلوب کرد، مرتضی رباط جزی در کلاس BC۲ مقابل بازیکنی از عربستان ۱۴ بر صفر به پیروزی رسید، فاطمه خیرخواه در کلاس BC۳ با نتیجه ۱۷ بر صفر به نماینده تایلند باخت، محمدمهدی برجی در کلاس BC۱ با نتیجه ۳-۳ مقابل حریف تایلندی شکست خورد، برهان کوهکن در کلاس BC۱ با نتیجه ۵ بر صفر به نماینده تایلند باخت و در نهایت هلیا حاجی آبادی در کلاس BC۱ در جدال با حریفی از مالزی ۷ بر ۶ پیروز شد.
در رشته بدمینتون ، محمدرضا دارابی، مهدی موسویان در بخش پسران و شادی جهان‌پناه و ثنا باقری در بخش دختران نمایندگان ایران بودند که همگی اولین حضور خود را در این دوره از رقابت‌ها تجربه می‌کنند. 
در نخستین بازی امروز از ساعت ۱۰ به وقت محلی دارابی در کلاس SU۵ در گروه ۴ تیمی (هند، فیلیپین، چین‌تایپه و ایران) مقابل جوزف بلگا از فیلپین به میدان رفت و با نتیجه ۲ بر یک و با کسب امتیازهای ۲۱ بر ۱۹ و ۲۱ بر ۸ در گیم‌های اول و سوم موفق به شکست حریف شد تا اولین پیروزی را به نام خود سند بزند. بلگا نیز تنها در گیم دوم موفق به کسب امتیاز ۲۱ بر ۹ شد. 
در بازی همزمان نیز مهدی موسویان دومین نماینده ایران در کلاس SL۴ در گروه سه تیمی (تایلند، ایران و هند) برابر نینودامساک از تایلند با نتیجه ۲ بر صفر (۲۱ بر ۷ و ۲۱ بر ۱۳) شکست خورد.
در بخش دختران شادی جهان‌پناه در کلاس SL۳ در گروه ۴ تیمی(هند، تاجیکستان، امارات و ایران) از ساعت ۱۱ به وقت محلی مقابل میرا ابوحتی از امارات به میدان رفت و در دو گیم متوالی و با نتیجه قاطع ۲۱ بر ۳ و ۲۱ بر ۲ به پیروزی رسید.
ثنا باقری آخرین نماینده ایران در روز اول رقابت‌ها نیز در کلاس SL۴ در گروه ۴ تیمی (هند، اندونزی، ژاپن، ایران) مقابل جیوتی از هند که در کارنامه کاری خود مدال طلای مسابقات آزاد اوگاندا را داشت، با نتیجه ۲ بر صفر و با کسب امتیازات ۲۱ بر ۶ و ۲۱ بر ۱۶ تن به شکست داد.
در پایان مرحله گروهی از هر گروه دو بازیکن به مرحله بعد راه‌خواهند یافت. در این مرحله بازیکنان به صورت تک حذفی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.
 
کد خبر : ۴,۶۳۶
اشتراک در