۳۰ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۳:۳۰
بازی های توکیو ۲۰۲۰ با بیش از چهار میلیارد نفر رکورد مخاطبان بازی های پارالمپیک را خواهد شکست
 
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک، کمیته بین المللی پارالمپیک با انتشار گزارشی پیش بینی کرد با توجه به ترکیب بیشتر رسانه ها، ارتقا سطح پوشش خبری و افزایش پخش زنده مسابقات، مخاطبان بازی های پارالمپیک از مرز ۴.۱ میلیارد نفر در ریو ۲۰۱۶ به ۴.۲۵ خواهد رسید. با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ در مجموع از سوی ۱۵۰ شبکه تلویزیونی، رادیویی و اینترنتی در ۱۷۷ کشور پوشش داده خواد شد. 
الکسیس شافر، مدیر بخش بازرگانی IPC، در این خصوص اظهار داشت: با توجه امکان پوشش زنده بیشتر از مسابقات، من اطمینان دارم ما می توانیم رکورد مخاطبان بازی های پارالمپیک را بزنیم. همچنین با توجه به راه اندازی کمپین ما ۱۵ درصد، اهمیت بازی های پارالمپیک در بعد جهانی بیشتر به چشم خواهد آمد.
شبکه NHK ژاپن با ۵۴۰ ساعت پوشش از بازی های پارالمپیک جز اصلی ترین شبکه های تلویزیونی این دوره از بازی های محسوب می شود. همچنین شبکه NBC آمریکا و شبکه ۴ تلویزیون ملی انگلستان هم پوشش خبری گسترده ای از رقابت ها را ارائه خواهند کرد.
 علاوه بر اینها، شبکه های تلویزیونی سایر کشورها از قبیل آفریقای جنوبی، هنگ کنگ، اندونزی، مالزی، تایوان، فیلیپین، هند و برخی شبکه های تلویزیونی در خاور میانه و آمریکای لاتین جز رسانه های خبری این دوره از بازی های پارالمپیک هستند.
 
کد خبر : ۴,۳۲۸
اشتراک در