۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

لیگ جهانی والیبال نشسته / کلکسیون افتخارات ایران با شکست روسیه تکمیل شد

لیگ-جهانی-والیبال-نشسته--کلکسیون-افتخارات-ایران-با-شکست-روسیه-تکمیل-شد
تیم ملی ایران در دیدار پایانی نخستین دوره لیگ جهانی والیبال نشسته مقابل روسیه پیروز شد و عنوان قهرمانی این پیکارها را به نام خود ثبت کرد.
تیم ملی ایران در دیدار پایانی نخستین دوره لیگ جهانی والیبال نشسته مقابل روسیه پیروز شد و عنوان قهرمانی این پیکارها را به نام خود ثبت کرد.

به گزارش سایت کمیته ملی پارالمپیک، ملی پوشان ایران در دیدار فینال نخستین دوره رقابت های لیگ جهانی والیبال نشسته در دیداری حساس و تماشایی مقابل روسیه قرار گرفتند و با تماشاگران پرتعدادی که در سالن صدرای تبریز حاضر شده بودند و تیم ملی را تشویق می کردند با نتیجه سه بر صفر به برتری رسیدند تا با قهرمانی این پیکارها، کلکسیون افتخارات و قهرمانی های خود را در رقابت های مختلف پارالمپیک، پارا آسیایی و جهانی  تکمیل کنند.

تیم ایران در این مسابقه با امتیازات ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۲۳ و ۲۸ بر ۲۶ مقابل روسیه به برتری رسید.

ملی پوشان کشورمان در مرحله مقدماتی نیز این تیم را با نتیجه سه بر صفر شکست داده بودند.

از نکات حاشیه ای دیدار فینال لیگ جهانی والیبال نشسته حضور مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان، و محمود خسروی وفا، رئیس کمیته ملی پارالمپیک، در سالن صدرای تبریز بود که این مسابقات را در جمع پر تعداد تماشاگران از نزدیک نظاره کردند.

تیم ملی بوسنی و هرزگوین که برای انتقام از ایران در فینال بازی های پارالمپیک ریو به تبریز آمده بود با شکست مقابل روسیه، فینال را از دست داد و در دیدار رده بندی با نتیجه سه بر صفر مقابل اوکراین به برتری رسید و در جایگاه سوم قرار گرفت.

در دیگر مسابقه امروز آمریکا مقابل آلمان قرار گرفت و تنها در ست دوم با امتیاز ۳۱ بر ۲۹ پیروز شد و در نهایت ۳ بر یک شکست خورد.

نتایج روز پایانی نخستین دوره لیگ جهانی والیبال نشسته به شرح زیر است:
*ایران ۳ - روسیه صفر
*امتیازات: ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۲۳، ۲۸ بر ۲۶
*بوسنی ۳ - اوکراین صفر
*امتیازات: ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۱۸، ۲۵ بر ۲۰
*آلمان ۳ - آمریکا یک
*امتیازات: ۲۵ بر ۱۸، ۲۹ بر ۳۱, ۲۵ بر ۲۳ ، ۲۵ بر ۱۹

کد خبر : ۳,۵۶۴