۸ خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۲۰

تیم جودوی نابینایان و کم بینایان ایران نایب قهرمان آسیا - اقیانوسیه شد

تیم-جودوی-نابینایان-و-کم-بینایان-ایران-نایب-قهرمان-آسیا---اقیانوسیه-شد
تیم ملی جودوی نابینایان و کم بینایان پس از قرار گرفتن در جایگاه سومی اولین دوره رقابتهای آسیا - اقیانوسیه در بخش تیمی نیز حضور موفقی داشت به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.

تیم ملی جودوی نابینایان و کم بینایان پس از قرار گرفتن در جایگاه سومی اولین دوره رقابتهای آسیا - اقیانوسیه در بخش تیمی نیز حضور موفقی داشت به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.

به گزارش سایت کمیته ملی پارالمپیک، رقابتهای جودوی نابینایان و کم بینایان آسیا - اقیانوسیه در دو بخش تیمی و انفرادی در کشور ازبکستان برگزار شد. بخش تیمی این پیکارها نیز در دو گروه برگزار شد که تیم ملی کشورمان با تیم های قدرتمند قزاقستان و هند رقابت کرد و با برتری مقابل این تیم ها راهی فینال شد.

ملی پوشان کشورمان در مسابقه فینال رقابت نزدیکی با تیم پرآوازه و مطرح کره جنوبی که از قهرمانان جهان و پارالمپیک بهره می گرفت، داشتند اما در نهایت با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خوردند و عنوان نایب قهرمانی آسیا - اقیانوسیه را برای نخستین بار کسب کردند.

 

 


از نکات قابل توجه مسابقه فینال درخشش میثم بنی طبا و محمدرضا خیرالله زاده است که موفق شدند دو حریف نامدار کره ای خود که از نام آوران جهان و پارالمپیک هستند را شکست دهند. خیرالله زاده حریف خود را ضربه فنی کرد و در ۳ وزن دیگر نمایندگان کشورمان در مبارزاتی نزدیک و با امتیاز مقابل حریفان خود شکست خوردند.

به این ترتیب در پایان مسابقات تیمی جودوی نابینایان و کم بینایان آسیا - اقیانوسیه، عنوان قهرمانی به تیم کره جنوبی رسید، تیم ملی ایران نایب قهرمان شد و تیم های قدرتمند و صاحبنام ازبکستان و قزاقستان به عنوان سومی مشترک دست یافتند.

 پیش از این و در مسابقات انفرادی تیم ملی جودوی کشورمان با کسب ۲ مدال طلا، یک نقره و ۲ برنز در جایگاه سوم قرار گرفته بود.

کاروان تیم ملی جودوی نابینایان و کم بینایان ایران  ساعت ۱۳:۵۵ دقیقه امروز دوشنبه وارد تهران می شود.

کد خبر : ۲,۴۰۵
اشتراک در