۶ خرداد ۱۳۹۶

دو مدال رنگارنگ حاصل کار جودوکاران در ازبکستان

دو-مدال-رنگارنگ-حاصل-کار-جودوکاران-در-ازبکستان
روز نخست رقابت های جودوی نابینایان و کم بینایان قهرمانی آسیا اقیانوسیه با کسب یک مدال طلا و یک برنز نمایندگان کشورمان به پایان رسید.

روز نخست رقابت های جودوی نابینایان و کم بینایان قهرمانی آسیا اقیانوسیه با کسب یک مدال طلا و یک برنز نمایندگان کشورمان به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک; در روز نخست این رقابت ها چهار نماینده کشورمان رقابت کردند که در وزن 60- کیلوگرم میثم بنی طباء در دیدار نخست برابر حریفی از قزاقستان پیروز شد. در دور دوم نماینده چین تایپه را شکست داد و در مرحله نیمه نهایی مقابل نمازاف ورزشکاری قدرتمند از ازبکستان قرار گرفت که مدال طلای پارالمپیک ریودوژانیر را در کارنامه دارد وی در  این مبارزه شکست خورد تا برای کسب نشان برنز برابر جودوکاری از هند قرار گیرد. در این مرحله نیز حریف خود را ضربه فنی کرد و صاحب گردن آویز برنز شد. بنی طباء با کسب این مدال در رنکینگ A پارالمپیک قرار گرفت.

 

 


در ورن 66- کیلوگرم  سعید رحمتی ابتدا نماینده قزاقستان را در ثانیه اول ضربه فنی کرد، در مبارزه دوم خود برابر تیموروف, نفر اول مسابقات تیم ملی ازبکستان و رقابت های جهانی این وزن قرار گرفت و با ضربه فنی کردن وی راهی فینال شد اما از ناحیه پا مصدوم شد.

رحمتی در مسابقه فینال  با پای آسیب دیده مقابل دیگر نماینده پرقدرت قزاقستان رفت و با شکست وی صاحب نشان طلا شد و پرچم پرافتخار کشورمان را به اهتزاز درآورد.

مهدی برجلو دیگر نماینده جودوی کشورمان در وزن 73- کیلوگرم بود که در اولین مسابقه خود مقابل نماینده ازبکستان شکست خورد و در دیدار دوم نیز برابر نماینده قدرتمند کره جنوبی نتوانست به پیروزی دست یابد و از مسابقات حذف شد.

محمد مختاری نیز  در وزن 60- کیلوگرم با شکست برابر حریفان خود از دور مسابقات کنار رفت.

براین اساس در نخستین روز رقابتهای قهرمانی آسیا-اقیانوسیه سعید رحمتی در وزن 66- کیلوگرم مدال طلا و میثم بنی طبا در وزن 60- کیلوگرم مدال برنز کسب کردند.

تعداد بازدید : ۱۵۰
کد خبر : ۲,۳۹۶