۲۱ خرداد ۱۴۰۳ ۱۳:۱۸
news| paralympic| برگزاری رقابت‌های انتخابی پاراتکواندو با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان/ رحیمی مسافر پاریس ۲۰۲۴ شد
در پایان رقابت‌های انتخابی تیم ملی پاراتکواندو بانوان با حضور دکتر مریم کاظمی‌پور، مسئولان کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون تکواندو، زهرا رحیمی به عنوان نماینده وزن ۵۲- کیلوگرم کشورمان در بازی‌های پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴ انتخاب شد.

 

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک و به نقل از وب‌سایت فدراسیون تکواندو، به منظور حضور پرقدرت در رقابت های پارالمپیک پاریس 2024، رقابت های انتخابی تیم ملی پاراتکواندو بانوان امروز صبح دوشنبه 21 خردادماه به میزبانی خانه تکواندو، با حضور دکتر مریم کاظمی‌پور معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان، دکتر سعید سلگی  معاون ورزش قهرمانی کمیته ملی پارالمپیک، هادی ساعی رئیس، دکتر اصغر رحیمی دبیرکل و لیلا سلیمی نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو، جمشید سهرابی رئیس انجمن پاراتکواندو و علی تاجیم رئیس سازمان تیم های ملی و با قضاوت رسمی داوران برگزار شد.

سه نماینده کشورمان در وزن منهای 52 کیلوگرم، آیلار جامی، زهرا رحیمی و رزا ابراهیمی، برای کسب جواز حضور در پارالمپیک با یکدیگر رقابت کردند و در نهایت «زهرا رحیمی» فنی‌ترین بازیکن آسیا در رقابت‌های قهرمانی پاراتکواندو ویتنام، با پیروزی برابر رقبا، مسافر پاریس شد.

پیش‌تر «آیلار جامی» با حضور در رقابت های کسب سهمیه پارالمپیک پاریس به میزبانی کشور چین سهمیه را به نام ایران از آن خود کرده بود اما با پیروزی رحیمی در رقابت های انتخابی، وی جانشین جامی در پارالمپیک است و به همراه مریم عبدالله پور در وزن 47- کیلوگرم 2 نماینده کشورمان در گروه بانوان در این رویداد خواهند بود.

دکتر کاظمی پور با پایان رقابت های انتخابی در جمع ملی پوشان بیان کرد: خیلی خوشحالم که توفیق حضور در جمع شما را داشتم و باید زودتر در جمع صمیمی تان حضور پیدا می کردم. حقیقتا علاقه شخصی بالایی به بازیکنان پاراتکواندو دارم و امیدوارم تک تک شما در رویدادهای آتی به ویژه پارالمپیک پاریس موفق باشید.

وی ادامه داد: پاراتکواندو در هانگژو درخشان بود و امیدواریم این روند رو به رشد خود را ادامه دهند. باید از حق نگذشت و عنوان کرد هادی ساعی و دکتر رحیمی برای پاراتکواندو زحمات زیادی کشیده اند و بابت این اتفاق از مجموعه تکواندو سپاسگزارم و برای همه تکواندوکاران آرزوی موفقیت دارم.

تیم ملی پاراتکواندو ایران موفق به کسب 5 سهمیه (3 آقایان و 2 بانوان) برای حضور در بازی‌های پارالمپیک پاریس 2024 شده است.

Para Taekwondo Selection 1


Para Taekwondo Selection 4
Para Taekwondo Selection 3
Para Taekwondo Paris 2024

 Para Taekwondo Selection 2

 

کد خبر : ۶,۷۰۸
اشتراک در
کلیدواژه ها: رقابت‌های انتخابی پاراتکواندو،بازی‌های پارالمپیک پاریس