۱ خرداد ۱۴۰۳ ۱۷:۲۰
هادی رضایی به عنوان اولین ایرانی به تالار مشاهیر فدراسیون جهانی والیبال راه یافت
هادی رضایی، سرمربی تیم ملی والیبال نشسته کشورمان به تالار مشاهیر فدراسیون جهانی والیبال راه یافت.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک، هادی رضایی سرمربی تیم ملی والیبال نشسته کشورمان به عنوان اولین عضو ایرانی تالار مشاهیر فدراسیون جهانی والیبال انتخاب شد.
فرآیند این انتخاب از اوایل ماه آوریل آغاز شد و طی آن اسامی ۲۳ کاندید در بخش والیبال ساحلی زنان و مردان، والیبال سالنی زنان و مردان، مربیان، روسای فدراسیون های والیبال در سراسر جهان، مدیران موثر و بخش والیبال نشسته برای راه یابی به این تالار اعلام شد که در بخش والیبال نشسته هادی رضایی از ایران و بری کوزنر رییس سابق سازمان جهانی پاراوالیبال به عنوان نامزدهای بخش والیبال نشسته معرفی شدند.

 

پس از پایان رأی‌گیری، ۶ نامزد برتر برای انتخاب نهایی در فهرست رسمی کمیته انتخاب ورود به تالار بین‌المللی مشاهیر والیبال قرار گرفتند و در نهایت ورگلا بل والیبالیست کوبایی، آنا پائولا هنکل (بازیکنان والیبال ساحلی  برزیل)، تیم هوولند (ایالات متحده)، آندره آ زورزی (ایتالیا)، خوزه روبرتو گيمارش ( مربی برزیلی)، هادی رضایی (سرمربی تیم ملی والیبال نشسته ایران)، خوان آنجل پریرا ( داور آرژانتین)، سو لمر (ایالات متحده) و جوزپه پانینی (ایتالیا) به تالار مشاهیر اضافه شدند.

 

تالار مشاهیر بین‌المللی والیبال، یک سازمان خصوصی مستقل است که به افتخارات مختلف رشته والیبال در سطوح مختلف از آماتوری تا حرفه ای در شاخه‌های مختلف می‌پردازد و به منظور احیای تاریخ والیبال در جهان هر ساله تعدادی از برترین‌های این رشته را در شاخه‌های مختلف معرفی می‌کند.

 

در موزه تالار مشاهیر ۱۶۶ چهره شاخص از ۲۶ کشور جهان معرفی شده اند و این موزه  که مقر آن در ایالت ماساچوست آمریکا (زادگاه رشته والیبال) قرار دارد سالانه مورد بازدید هزاران نفر قرار می گیرد.
کد خبر : ۶,۶۷۳
اشتراک در