۲۵ آذر ۱۴۰۲ ۱۰:۳۰
برگزاری ۳۶۷ مرحله اردوی آماده سازی برای هانگژو/ ثبت ۲۳ رکورد جهانی، آسیایی و پاراآسیایی به نام ورزشکاران ایرانی/تدوین راهبرد و سیاست های کمیته ملی پارالمپیک در بازی های پاریس
راهبرد و سیاست های کمیته ملی پارالمپیک در راستای بازی های پاریس تدوین شده و پس از تایید هیات اجرایی به فدراسیون های ورزشی تحت پوشش ابلاغ می شود.
 
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک، دکتر سعید سلگی معاون ورزش قهرمانی کمیته ملی پارالمپیک در خصوص روند آماده سازی کاروان فرزندان ایران، نتایج بدست آمده و رکورد شکنی ها در بازی های پاراآسیایی هانگژو گفت: کاروان اعزامی به بازی های پاراآسیایی هانگژو که با نام فرزندان ایران و شعار ایمان، ایران، افتخار و با سرپرستی معنوی دختر شهید غیرت حمید رضا الداغی در حالی با کسب عنوان دومی به کار خود پایان داد که کسب ۱۳۱ مدال از سوی ملی پوشان موجی از نشاط و غرور را در بین مردم عزیز  کشورمان ایجاد کرد.

 

وی افزود: در این دوره از بازی ها ۲۷۸۰ ورزشکار از ۴۴ کشور آسیایی حضور داشتند که در مجموع ۱۵۷۳ مدال شامل ۵۰۲ مدال طلا، ۴۹۹ نقره و ۵۷۲ مدال برنز بین قهرمانان رشته های مختلف ورزشی توزیع شد.

 

معاون ورزش قهرمانی کمیته ملی پارالمپیک خاطر نشان کرد: حضور ۱۸۹۵ ورزشکار زن و ۲۶۳۲ ورزشکار مرد از سوی ۴۴ کشور آسیایی نشان از اهمیت این رقابت ها برای همه کشورها داشت و همین امر سطح فنی مسابقات را بالا برده بود که در پایان ۳۳ کشور موفق به کسب مدال در این دوره از بازی ها شدند.

 

سلگی گفت: با توجه به تعویق یک ساله بازی ها، سیاست گذاری کمیته ملی پارالمپیک برگزاری مداوم ومستمر اردوهای آماده سازی رشته های تحت پوشش بود و بر این اساس با همکاری و زحمات ۷ فدراسیون (جانبازان وتوان یابان، نابینایان وکم بینایان، تکواندو، قایقرانی ،تیراندازی باکمان ،تنیس روی میز و دوچرخه سواری)، جمعا ۳۶۸ مرحله اردوی آماده سازی رشته های مختلف ورزشی شامل ۶۷۲۰۳ نفر روز در راستای اعزام به بازی های پاراآسیایی هانگژو برگزار شد.

 

معاون ورزش قهرمانی تاکید کرد: همچنین با توجه به سیاست های مصوب ستاد بازی ها که مورد تایید هیات اجرایی کمیته قرار گرفته شده بود بررسی وضعیت فنی ورزشکاران در طول سه سال اخیر به صورت مستمر در دستور کار معاونت ورزش قهرمانی قرار گرفته که برهمین مبنا کاروان ورزشی فرزندان ایران با مجموع ۲۱۰ ورزشکار شامل ۸۲ ورزشکار خانم و ۱۲۸ ورزشکار آقا در ۱۶ رشته ورزشی که شامل ۱۱ رشته ورزشی بانوان و ۱۶ رشته ورزشی آقایان بود راهی این دوره از بازی ها شد که در نهایت با کسب ۴۴ مدال طلا، ۴۶ مدال نقره و ۴۱ مدال برنز در مجموع ۱۳۱ مدال زرین کاروان ورزشی کشورمان مقتدرانه در جایگاه دومی این بازی ها قرار گفت.

 

وی ضمن اشاره به ویژگی های کاروان اعزامی پارالمپیک کشورمان به این بازی ها تصریح کرد: از نکات قابل توجه کاروان اعزامی کشورمان به این رقابت ها این بود که ۲۲ ورزشکار کشورمان موفق به رکورد شکنی شدند که به تفکیک ۴ رکورد جهانی، ۷ رکورد آسیایی و ۲۴ رکورد بازی های پاراآسیایی توسط قهرمانان کشورمان شکسته شد. 

 

معاون ورزش قهرمانی کمیته ملی پارالمپیک گفت: همچنین در این دوره برای اولین بار از ورزشکاران رشته های شطرنج توان یابان وپاراوزنه برداری بانوان حمایت صورت گرفت که خوشبختانه در هردو بخش ورزشکاران اعزامی کشورمان موفق به کسب مدال شدند. ضمن اینکه دو رشته پاراکانو وپاراتکواندو نیز برای اولین بار در بازی های پاراآسیایی برگزار شد که در این دورشته ورزشی نیز نمایندگان شایسته کشورمان بسیار موفق و درخشان ظاهر شدند و مدال های رنگارنگ زیادی را کسب نمودند. 

 

سلگی اضافه کرد: بیش از نیمی از  ورزشکاران کاروان اعزامی کشورمان برای اولین بار بود که در بازی های پاراآسیایی شرکت می کردند و در واقع ۱۱۳ نفر از ورزشکاران اعزامی یعنی ۵۴ درصد کاروان اولین حضورشان را در پاراآسیایی تجربه کردند. از نکات قابل ذکر و با ارزش کاروان کشورمان توجه و حمایت ویژه از بانوان ورزشکار و استفاده از ظرفیت های موجود بود که در این حوزه هم بانوان توانمند کشورمان با کسب ۱۴ مدال طلا، ۱۲ نقره و ۱۷ برنز با مجموع ۴۳ مدال نقش بسزایی در کسب این افتخار تاریخی داشتند.

 

وی با توجه به در پیش بودن بازی های پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس اظهار داشت: با توجه به مدت زمان محدود باقی مانده تا بازی های پارالمپیک، راهبرد و سیاست های کمیته ملی پارالمپیک در راستای  بازی های پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس تدوین شده و پس از تایید هیات اجرایی به فدراسیون های ورزشی تحت پوشش ابلاغ می شود. همچنین جلسات شورای فنی رشته های مختلف ورزشی در حال برگزاری است و در برخی رشته ها اردوهای آماده سازی تیم های ملی آغاز شده و در سایر رشته ها نیز اردوهای آماده سازی به زودی برگزاری می شود. 
امیدوار هستیم با تلاش و سخت گوشی دست اندرکاران ورزش پارالمپیک، شرایط آماده سازی تیم ها به نحو احسن انجام شده و تا پایان خرداد ماه ۱۴۰۳ لیست نهایی نفرات اعزامی مشخص شود. 
 
کد خبر : ۶,۳۳۸
اشتراک در