۱۶ آذر ۱۴۰۲ ۱۸:۴۱
حضور رییس کمیته ملی پارالمپیک در مراسم اختتامیه نخستین دوره مسابقات پاراقهرمان شهر
مراسم اختتامیه نخستین دوره مسابقات پاراقهرمان شهر ویژه جانبازان و توان یابان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک و به نقل از روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، دراین مراسم دکترغفور کارگری رئیس کمیته ملی پارالمپیک، دکتر سعید سلگی معاون ورزش قهرمانی و دکتر مجید نیری مدیر حوزه ریاست کمیته ملی پارالمپیک، علیرضاخسروی سرپرست فدراسیون ناشنوایان، علی خلیلی رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی، حسین اوجاقی مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران، زهرا شمس احسان رئیس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران و غلامرضا شنگی شهردار منطقه ۲۰ حضور داشتند.
 
رئیس کمیته ملی پارالمپیک ضمن ابراز خرسندی از حضور در این مراسم، اقدام سازمان ورزش در راستای توجه به ورزش جانبازان و توان‌یابان را ستودنی خواند و گفت: این اقدام می‌تواند به الگویی برای سایر شهرهای کشورمان تبدیل شود و ما به عنوان متولیان امر، درصدد هستیم تا راهکارهای مشترک با نهادهای مختلف از جمله شهرداری را ایجاد و برای خدمت بیشتر به این قشر تجربه کنیم. این موضوع طی جلساتی با شهردار تهران هم مطرح شده و سعی می‌کنیم با اولویت‌بندی، رشته‌های سهل الوصول‌تر و کم هزینه‌تر با علاقه‌مندان بیشتر را شناسایی و زمینه را برای حضور این قشر در عرصه قهرمانی نیز فراهم کنیم.
 
اوجاقی مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران در این مراسم از اختصاص ۴ مجموعه ورزشی به جانبازان و توان‌یابان شهر تهران خبر داد و گفت: این مجموعه‌ها در ۴ نقطه پایتخت، امکانات و ظرفیت‌های خود را به طور اختصاصی در اختیار توان‌یابان و جانبازان شهرمان قرار می‌دهند تا بر اساس تدابیر مدیریت شهری، گامی دیگر در راستای ایجاد عدالت اجتماعی برداشته شود.
 
وی از حمایت‌های مدیریت شهری به ویژه رئیس کمیته ورزش شورای شهر و معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران برای اجرای برنامه های ورزشی و توسعه ورزش شهروندی قدردانی کرد و افزود: اگر چه رقابت‌های قهرمان شهر از اهمیتی بسزا بر خوردار است، ولی مسابقات پاراقهرمان شهر، به دلیل ایجاد بستر مناسب برای توان‌یابان از اهمیتی مضاعف برخوردار است و ما اعلام می‌کنیم که این اختتامیه، آغاز راه توسعه ورزش برای این قشر از اقشار جامعه است.
 
زهرا شمس احسان رئیس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران نیز ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این دوره از مسابقات، توسعه ورزش همگانی برای اقشار مختلف از جمله توان‌یابان شهر تهران را رسالت اصلی مدیریت شهری برشمرد و گفت: ما این موضوع را به طور مستمر در دستور کار داریم. خبر خوش مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران نیز در همین راستا بود که از اختصاص ۴ مجموعه ویزه جانبازان و توان‌یابان حکایت می کرد.
 
وی خطاب به ورزشکاران توان‌یاب حاضر در این مراسم اظهار داشت: بنده و همکارانم در شورای اسلامی شهر تهران اقداماتی که در راستای پاسخگویی به نیازهای شما عزیزان باشد را مورد توجه ویژه قرار می‌دهیم.  وی در بخش دیگری از اظهارات خود به رقابت‌های پارآسیایی هانگژو و درخشش ورزشکاران ایرانی در این عرصه نیز اشاره کرد و آن ها را مایه مباهات خواند.
 
این مراسم با تقدیر از ورزشکاران جانباز و مدیران و کارشناسان منتخب مناطق ۲۲ گانه شهر تهران ادامه یافت و با اعطای مدال، حکم قهرمانی و جوایز به برگزیدگان نخستین دوره مسابقات پاراقهرمان شهر به پایان رسید.
 
این رقابت‌ها در رشته های بوچیا، دارت و ایردارت، پارتیله، بهکاپ، مینی گلف، بازی ها و ورزش های ایستگاهی شامل: پرتاب پنالتی، ایرهاکی، پرتاب حلقه، فریزبی، بهکاپ، شوت دارت و کورن هول با حضور حدود یک هزار شهروند توان‌یاب تهرانی طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری در مجموعه ورزشی قمر بنی هاشم علیه السلام به انجام رسید.
 
کد خبر : ۶,۳۲۶
اشتراک در