۵ آذر ۱۴۰۲ ۱۶:۰۱
تیم ملی پاراتکواندو برای شرکت در مرحله نهایی گرند پری عازم منچستر می شود
تیم ملی پاراتکواندو کشورمان با ۵ ورزشکار جهت شرکت در مرحله نهایی رقابت های پاراگرندپری سه شنبه هفته جاری راهی انگلستان می شود.
 
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک و به نقل از سایت فدراسیون تکواندو؛ مرحله نهایی رقابت های پاراگرندپری جمعه دهم آذرماه به میزبانی انگلستان در سالن «آرنا» شهر منچستر با حضور ۱۷۰ پاراتکواندوکار در اوزان مختلف کلاس K۴۴ برگزار خواهد شد. 

 

از تیم ملی پاراتکواندو ایران روادید مریم عبدالله پور در وزن ۴۷- کیلوگرم بانوان، سعید صادقیانپور در وزن ۶۳- کیلوگرم، مهدی پوررهنما در وزن ۷۰- کیلوگرم، علیرضا بخت در وزن ۸۰- کیلوگرم و حامد حق شناس در وزن ۸۰+ کیلوگرم صادر شده است و در این رویداد حضور خواهند داشت.

 

با توجه به مشخص شدن تکلیف نفرات صعود کننده به پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس از طریق رنکینگ و بسته شدن رنکینگ سیستم تا پایان سال ۲۰۲۳، در این رقابت ها تنها نفرات اول تا سوم موفق به کسب مدال  می شوند بنابراین نفر سوم با برگزاری دیدار رده بندی مشخص خواهد شد. مطمئنا شانس مدال آوران این رقابت ها برای رزرو بلیت پاریس بالا خواهد رفت.

 

ضمن اینکه با توجه به جایگاه نمایندگان ایران در رنکینگ پارالمپیکی پاراتکواندو، هر ۵ نماینده ایران شانس خوبی برای حضور در پارالمپیک دارند. در این بین مهدی پوررهنما با کسب طلا، علیرضا بخت با کسب برنز و مریم عبدالله پور با کسب یک نشان سهمیه خود را قطعی خواهند کرد. 

 

هدایت تیم ملی پاراتکواندو در گروه آقایان برعهده پیام خانلرخانی به عنوان سرمربی است؛ علی کریمی صابر به عنوان مربی وی را یاری می کند. عاطفه کشاورز سرمربی تیم ملی بانوان نیز تنها نماینده ایران در این رقابت ها را همراهی می کند و جمشید سهرابی سرپرست تیم خواهد بود. 
کد خبر : ۶,۳۱۱
اشتراک در