۲۳ مهر ۱۴۰۲ ۱۷:۳۱
صالحی: ورزش یکی از زمینه‌های رسیدن به تعالی و قله افتخار است / ورزشکارا پارالمپیکی الگو هستند
مراسم بزرگداشت روز جهانی عصای سفید امروز یکشنبه ۲۳ مهر ماه در مجموعه ورزشی شهید هرندی تهران برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک و به نقل از روابط عمومی فدراسیون نابینایان و کم بینایان، مراسم بزرگداشت روز جهانی عصای سفید امروز (یکشنبه) با حضور حجت‌السلام احمد صالحی رییس مرکز ارتباطات مردمی دولت سیزدهم، سیدمحمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان و نایب رییس کمیته ملی پارالمپیک، محمدرضا مظلومی رییس فدراسیون نابینایان و کم‌بینایان، ملی‌پوشان اعزامی به بازی‌های پاراآسیایی هانگژو و شماری از روشندلان در سالن اصلی مجموعه ورزشی شهید هرندی برگزار شد.
حجت‌الاسلام احمد صالحی رییس مرکز ارتباطات ریاست جمهوری در این مراسم گفت: ورزش یکی از زمینه‌های رسیدن به تعالی و قله افتخار است. معلولیت محدودیت نیست بلکه نمره مقبولیت گرفتن است. شما هم برای معلولان و هم افراد سالم الگو هستید. مدال شما زمینه‌ساز نشاط اجتماعی است و امید را تزریق می‌کند و این همان کاری است که دشمن از آن می‌ترسد.
احمدی افزود: شما با موفقیت یک نوع خدمت به مردم می‌کنید و آن هم ایجاد نشاط است. شما نماینده ایران عزیز هستید. نماینده افراد شهیر و شهید هستید. در گذشته هم مادران شهید همراه کاروان بوده‌اند و هم کاروان به نام شهدا بوده است و این یک امر مبارک است. وزارت ورزش به ویژه کیومرث هاشمی همواره پشتیبان ورزش به ویژه ورزش پارالمپیکی است.
ریاست مرکز ارتباطات رئیس جمهوری ادامه داد: روزهای خاصی را پیش‌رو داریم و شما می‌توانید با یک نماد فلسطین، استکبار رژیم کودک‌کش را محکوم کنیم. ما همیشه حامی مظلوم بوده‌ایم و این سیره امیرالمومنین است. بیش از ۷۰ سال اسرائیل ظلم کرد اما در نهایت رزمندگان مقاومت درس خوبی به جنایتکاران دادند. اشغالگران اکنون تقاص پس می‌دهند.
او گفت: شما نماینده مکتبی هستید که در برابر ظلم سکوت نکرد و آن مکتب عاشورا است. امروز برای من یک روز فراموش‌نشدنی است زیرا نماینده ریاست محترم جمهوری در جمع شما هستم.
 
کد خبر : ۶,۱۶۴
اشتراک در