۱۴ اَمرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۵
برنامه نهایی توزیع مدال و سهمیه ورزشکاران در بازی‌های زمستانی ۲۰۲۶ میلانو کورتینا
 
کمیته بین‌المللی پارالمپیک (IPC)، در فاصله ۳ سال مانده به برگزاری بازی‌های زمستانی ۲۰۲۶ میلانو کورتینا، برنامه نهایی توزیع مدال رویدادهای ورزشی و تعداد سهمیه ورزشکاران را اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک و به نقل از وب سایت کمیته بین المللی پارالمپیک، در مجموع رقابت‌های ۶ رشته ورزشی پارالمپیک زمستانی میلانو کورتینا، ۷۹ مدال توزیع خواهد شد.
بر این اساس، ۳۹ مدال طلا به ورزشکاران مرد،  ۳۵ مدال طلا به ورزشکاران زن و ۵ مدال طلا در رویداد ورزشی مختلط اهدا می‌شود. در مسابقات اسکی پاراآلپاین، پاراصحرانوردی و پارا بایتلون نیز مدال‌ها به تعداد مساوی میان مردان و زنان توزیع خواهد شد.
همچنین در این بازی‌ها، تعداد ۶۶۵ سهمیه به ورزشکاران اختصاص داده شده و که ۲۰ درصد از سهمیه‌های ورودی پارالمپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن بیشتر است و در صورتی‌که NPCها سهمیه‌ها را پر کنند، میلانوکورتینا رکورد بیشترین تعداد شرکت‌کننده‌ی بازی‌های زمستانی پارالمپیک را خواهد شکست. این رکورد تا به حال به بازی‌های زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ‌یانگ، با ۵۴۶ ورزشکار، تعلق داشته است.

 

کرلینگ با ویلچر
برای نخستین بار در تاریخ بازی‌های زمستانی پارالمپیک، رقابت‌های «کرلینگ با ویلچر» در سال ۲۰۲۶ برگزار می‌شوند. این مسابقات طی دو رویداد «میکس دو نفره‌» و «تورنمنت میکس تیمی» اجرا خواهند شد که دو سری مراسم توزیع مدال را نیز به دنبال خواهند داشت.
«ورزشگاه المپیک» کورتینا دامپتزو در پیست یخ خود میزبان مسابقات کرلینگ با ویلچر در پارالمپیک ۲۰۲۶ خواهد بود. این ورزشگاه که به استادیوم یخ المپیک نیز شناخته شده، سال ۱۹۵۶ در جریان میزبانی شهر کورتینا دامپتزو از بازی‌های المپیک زمستانی، محل برگزاری مراسم افتتاحیه، اختتامیه و رقابت‌های اسکیت نمایشی هم بوده است.
بر اساس پیش‌بینی‌ها برای مناسب‌سازی محیط و دسترسی‌پذیری این پیست جهت استفاده ورزشکاران پارالمپیکی با ویلچر، حدود ۶ میلیون یورو هزینه خواهد شد.

 

عکس

 

برنامه توزیع مدال وتعداد سهمیه‌ها

اسکی پارا آلپاین

برنامه توزیع مدال این رشته نسبت بازی‌های دور قبل، پکن ۲۰۲۲، هیچ تغییری نداشته است. در پاراآلپاین مجموعا تعداد ۳۰ رویداد توزیع مدال (۱۵ مرد، ۱۵ زن) وجود خواهد داشت و ۱۹۰ سهمیه نیز به ورزشکاران (۱۳۰مرد و ۶۰ ورزشکار زن) اختصاص داده شده است.

 

اسکی پاراصحرانوردی و پارا بایتلون
۱۸ مدال (۹زن، ۹ مرد) و ۲۰ مدال در پارا صحرانوردی توزیع می‌شود و در مجموع ۱۸۰ سهمیه برای ورزشکاران این رشته در نظر گرفته شده است.

 

 پاراهاکی روی یخ
این رقابت‌ها به صورت یک تورنمنت آزاد تیمی با ۱۴۴سهمیه ( ۸ سهمیه برای زنان) همراه با تنها، یک رویداد توزیع مدال، برگزار می‌شوند. تیم آمریکا در صورتی موفق به دفاع از عنوان خود در این رقابت‌ها شود به پنجمین قهرمانی متوالی هاکی روی یخ در بازی‌های پارالمپیک دست پیدا می‌کند.
 
پارا اسنوبرد
در مسابقات پارااسنوبرد ۸ سری مدال (۶ مردان، ۲ زنان) توزیع می‌شود و ۸۵ سهمیه نیز برای ورزشکاران آن در نظر گرفته شده است. این‌که چه تعداد از این توزیع مدال به کدام اسلالوم تعلق دارند، در آینده مشخص می‌شود.

 

بازی های پارالمپیک زمستانی  میلانو کورتینا از ۶ تا ۱۵ مارچ سال ۲۰۲۶ برگزار خواهد شد.
 
کد خبر : ۵,۹۴۷
اشتراک در