۲ خرداد ۱۴۰۲ ۱۳:۴۹
سی امین نشست هیات اجرایی کمیته پارالمپیک آسیا از ششم خرداد به میزبانی ایران برگزار می شود
 
سی امین نشست هیات اجرایی کمیته پارالمپیک آسیا طی روزهای ششم و هفتم خرداد ماه به میزبانی جمهوری اسلامی ایران و در شهر تهران برگزار خواهد شد.
این نشست، آخرین گردهمایی اعضای هیات اجرایی کمیته پارالمپیک آسیا پیش از برگزاری بازی های پاراآسیایی هانگژو ۲۰۲۲ است و به لحاظ اخذ تصمیمات نهایی در خصوص این بازی ها از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود.
شرکت کنندگان در این نشست  پنجم خرداد ماه وارد تهران می شوند و روز شنبه، ششم خرداد ماه نیز اولین جلسه رسمی از این نشست در محل تالار پارالمپیک برگزار خواهد شد.
در ابتدای این نشست، دکتر غفور کارگری رییس کمیته ملی پارالمپیک ضمن خوشامدگویی به اعضا، سخنرانی کوتاهی خواهد داشت و پس از آن ادامه نشست برگزار خواهد شد.
روز یکشنبه هفتم خرداد، در دومین و آخرین روز نشست، اعضا پس از برگزاری جلسات هیات اجرایی از آکادمی کمیته ملی المپیک و پارالمپیک بازدید خواهند کرد و از نزدیک با ظرفیت ها و امکانات این مجموعه آشنا خواهند شد.
در سومین و آخرین روز از اقامت اعضای هیات اجرایی کمیته پارالمپیک آسیا، نشست مشترکی با اعضای هیات اجرایی کمیته ملی پارالمپیک ایران برگزار خواهد شد و پس از آن نشست خبری مشترک دکتر غفور کارگری رییس کمیته ملی پارالمپیک و ماجد راشد رییس کمیته پارالمپیک آسیا با اصحاب رسانه برگزار خواهد شد.
بازدید از موزه ملی ورزش، المپیک، پارالمپیک و آشنایی با تاریخچه ورزش در ایران از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای روز سوم است.
ماجد راشد، رییس کمیته پارالمپیک آسیا طی یکسال گذشته برای دومین بار به ایران سفر می کند و انتخاب تهران برای برگزاری این نشست، نشان از ظرفیت بالا، نفوذ و تاثیرگذاری جمهوری اسلامی ایران در میان کشورهای عضو کمیته پارالمپیک آسیاست.
کمیته ملی پارالمپیک جمهوری اسلامی ایران پیش از این نیز در سال ۱۳۸۷  میزبان نشست هیات رئیسه کمیته بین المللی پارالمپیک (IPC) به ریاست سرفیلیپ کریون بوده است.
 
کد خبر : ۵,۶۶۰
اشتراک در