۳ اسفند ۱۴۰۱ ۱۶:۰۰
نشست شورای جذب جانبازان مدافع حرم، امنیت و مرز به ورزش برگزار شد
 
صبح امروز نشست شورای جذب جانبازان مدافع حرم، امنیت و مرز به ورزش به میزبانی کمیته ملی پارالمپیک برگزار شد.
در این نشست که به ریاست دکتر غفور کارگری، رییس کمیته ملی پارالمپیک برگزار شد، امیر سرتیب دوم فولادی رئیس سازمان ورزش و آمادگی جسمانی نیروهای مسلح، سردار سیف معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفین و رییس هیات ورزش های جانبازان نیروهای مسلح، سردار شریفی رییس اداره امور ایثارگران ستاد کل نیروهای مسلح، امیر امیدی رییس سازمان تربیت بدنی ارتش، جناب سرهنگ حاتمی مسئول تربیت بدنی نیروی انتظامی، جناب سرهنگ میرافضل مسئول تربیت بدنی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جناب سرهنگ براتی از تربیت بدنی نیروهای مسلح، سرهنگ باقری مسئول بین الملل اداره ورزش نیروهای مسلح، جناب آقای قندی، سید محمد شروین اسبقیان، رییس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، محمدرضا مظلومی رییس فدراسیون نابینایان و کم بینایان، ماندگار فرد بازرس کمیته ملی پارالمپیک و دبیر شورای جذب جانبازان مدافع حرم،امنیت و مرز،حسینی مرادآبادی مدیر فرهنگی و سعید سلگی مدیر فنی کمیته ملی پارالمپیک، باغستانی مشاور رییس کمیته ملی پارالمپیک و قربان حسنی حضور داشتند.
دکتر کارگری در این جلسه خاطر نشان کرد: این نشست برای ورزش پارالمپیک نشستی مهم و راهبردی است.
وی گفت: کمیته ملی پارالمپیک با جدیت تمام مصمم است که از استعدادها و ظرفیت های موجود در این حوزه استفاده نماید و ارائه گزارش عملکرد عزیزان حاضر در این نشست موجب آسودگی خاطر ما شد که با دوستانی مصمم و با اراده برای پیشبرد این طرح روبرو هستیم.
رییس کمیته ملی پارالمپیک تصریح کرد: در خصوص جانبازان ما وظایفی بر عهده داریم؛ و وظیفه ولایی و انقلابی ما ایجاب می کند که جانبازان جوان را به ورزش متمایل نماییم. در این طرح که به صورت عام در نظر گرفته شده، افرادی که در سه حوزه دفاع از حرم، دفاع از امنیت و دفاع از مرزها به درجه رفیع جانبازی نائل آمده اند، مورد نظر هستند و در تلاشیم تا از طریق جذب آنها به فعالیت های ورزشی، زمینه سلامت جسمی و نشاط روحی آنها را ایجاد نماییم.
وی گفت: ورود جانبازان به عرصه ورزش، بر مبنای تحقق فرمایش مقام معظم رهبری است که فرموده اند فضای ورزش باید آکنده به معنویت باشد و حضور این عزیزان قطعا تاثیر گذار خواهد بود و همزمان می تواند با ورود به عرصه های اجتماعی، به عنوان الگو در جامعه نیز عنوان شود.
دکتر کارگری افزود: جذب جانبازان مدافع حرم، مدافع امنیت و مدافع مرزها به ورزش، فصل جدیدی است که باز شده و به کمک همه شما عزیزان مصمم هستیم که آن را به منصه ظهور برسانیم.
رییس کمیته پارالمپیک در ادامه اهداف، بسترهای کار، تقسیم کار صورت گرفته بین اعضای شورا، انواع حمایتها و اولویت ها را در قالب پاورپوینت ارائه نمود.
سپس امیر فولادی اظهار داشت: یکی از دلایل حضور در این نشست اعلام این امر بود که نیروهای مسلح این آمادگی را دارد که در جهت توسعه ورزش جانبازان و معلولین و با استفاده از زیرساختهای خود اعم از اماکن ورزشی، تجهیزات، مربیان و ... با کمیته ملی پارالمپیک همکاری نماید.
وی افزود: به دلیل ماموریت و وظیفه ذاتی نیروهای مسلح و به تبع آن پراکندگی نیروها و امکانات در سراسر کشور، این ظرفیت وجود دارد که برای توسعه ورزش جانبازان و معلولین خدمت رسانی مفیدی انجام شود و این آمادگی از سوی ما اعلام می شود.
امیر فولادی خاطر نشان کرد: در گام دوم برای آماده سازی تیم های ورزشی که عازم مسابقات بین المللی مجروحین جنگی می شوند، نیازمند این هستیم که از تجارب شما دربرگزاری اردوها، مسائل فنی و ... بهره مند شویم و بتوانیم ورزشکاران را در شرایطی مطلوب به این مسابقات اعزام نماییم.
سید محمد شروین اسبقیان، رییس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین نیز بر ضرورت حمایت وزارت ورزش از این طرح و عدم تفکیک جانبازان جوان و جانبازان پیشکسوت در بخش ورزش همگانی تاکید نمود.
سپس سردار شریفی مسئول ایثارگران ستاد کل نیروهای مسلح و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر آمادگی کامل خود جهت کمک به این امر مقدس تاکید نمود و بیان داشت که هیات جانبازان می بایست در نیروهای مسلح تا آخرین سطح راه اندازی شود.
در ادامه سردار سیف، مسئول هیات ورزش های جانبازان ستاد کل نیروهای مسلح بر داشتن برنامه های اجرایی برای آینده ورزش جانبازان تاکید نمود و سایر حضار نیز علاوه بر ارائه گزارش، دیدگاههای خود را در این خصوص بیان نمودند.
ماندگار فرد بازرس کمیته ملی پارالمپیک و دبیراین شورا گفت: آنچه بیش از همه مهم است و باید تغییر کند، نگرش نسبت به این موضوع است و این تغییر نگرش می تواند بسیار راه گشا باشد. ما آمادگی داریم تا با برگزاری کارگاههای آشنایی با ورزش جانبازان و معلولین در ایجاد نگرش مثبت نسبت به این مقوله همکاری نماییم.
دکتر کارگری در پایان اعلام نمود که نشست این شورا به صورت ماهیانه برگزار خواهد شد و در جلسه آتی که فروردین ماه سال آینده برگزار می شود، گزارشی از اقدامات صورت گرفته ارائه شده و نیز در خصوص روند ادامه طرح تصمیم گیری می شود. 
 
نیروهای مسلح 1

 

نیروهای مسلح 11
نیروهای مسلح 9
نیروهای مسلح 2

جلسه

نیروهای مسلح 10
نیروهای مسلح 8
نیروهای مسلح 7
نیروهای مسلح 6
نیروهای مسلح 5
نیروهای مسلح 4
نیروهای مسلح 3

 
کد خبر : ۵,۴۶۹
اشتراک در