۱۳ دی ۱۴۰۱ ۱۴:۵۶
اعلام مهم ترین رویدادهای سال ۲۰۲۳ / تلاش برای برگزاری هر چه بهتر رقابت های پیش رو
 
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک، در اولین روزهای سال جدید میلادی، وب سایت کمیته بین المللی پارالمپیک با انتشار مطلبی، مهم ترین رویدادهای ورزشی این کمیته در سال ۲۰۲۳ را اعلام نمود.
در این مطلب آمده است:
سالی که گذشت برای جنبش پارالمپیک بسیار خوب بود و امیدوارم که سال ۲۰۲۳ از سال قبل هم بهتر باشد. درسال گذشته رقابتهای مختلفی از جمله قهرمانی جهان، تورنمنت های منطقه ای و ... را برگزار کردیم و از ۲۸ آگوست امسال دقیقا یکسال تا برگزاری بازی های پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴ فرصت داریم که باید با سرعت و آمادگی به سوی این بازی ها حرکت کنیم. 
 
ورزش های زمستانی 
از رویدادهای مهم این سال می توان به رقابت های قهرمانی جهان در ورزش های زمستانی اشاره کرد که اواخر ماه ژانویه آغاز می شود.
برای اولین بار از زمان استقلال فدراسیون های پاراآلپاین، پاراصحرانوردی و پارااسنوبرد از فدراسیون بین المللی اسکی، رقابت های قهرمانی جهان برگزار می شود.
از آنجا که بسیاری از قهرمانان پارالمپیک زمستانی پکن در این رویداد حضور دارند، شاهد هیجان زیادی در این رقابت ها خواهیم بود.
همچنین مسابقات اسکی در رشته نوردیک در سوئد و مسابقات اسنوبرد  و پاراآلپاین نیز در شهرهای مختلف به ميزبانی اسپانیا برگزار می شوند.
با توجه به فاصله زمانی یکساله تا آغاز بازی های پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس، بسیاری از رقابت های کسب سهمیه  در جهان برگزار خواهد شد.
پاریس در ماه جولای میزبان رقابت های قهرمانی جهان پارادو و میدانی خواهد بود و یازدهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان پاراشنا نیز در منچستر برگزار می شود که یکی از رویدادهای اصلی کسب سهمیه بازی های ۲۰۲۴ پاریس است و پیش بینی می شود بیش از ۶۰۰ ورزشکار از ۷۰ کشور جهان در آن حضور یابند.
از دیگر تورنمنت هایی که در سال جاری برگزار می شود می توان به رقابت های قهرمانی جهان فوتبال نابینایان در آگوست، رقابتهای قهرمانی جهان پاراتیراندازی با کمان در ماه جولای و نیز رقابت های قهرمانی جهان بسکتبال با ویلچر در ماه ژوئن اشاره کرد.

 

بازی های پاراآسیایی هانگژو 2022

رقابتهای پاراآسیایی هانگژو نیز پس از وقفه ای یکساله که به دلیل پاندمی کرونا ایجاد شده بود، از ۲۲ تا ۲۸ اکتبر به میزبانی چین برگزار می شود.
این مسابقات چهارمین دوره از بازی های پاراآسیایی به شمار می رود و ورزشکاران در ۲۲ رشته ورزشی با هم به رقابت می پردازند و افزوده شدن رشته های پاراتکواندو و پاراکانو به این مسابقات و برای اولین بار، از نکات قابل توجه این رویداد ورزشی است.
دور پیشین این بازی ها سال ۲۰۱۸ و به میزبانی اندونزی با حضور سه هزار ورزشکار در ۱۸ رشته ورزشی برگزار شد.

 

افتتاح بازی های پاراپن امریکن 
از دیگر رویدادهای مهم سال جدید می توان به بازی های پاارپن امریکن اشاره کرد که از ۱۷ تا ۲۶  نوامبر به میزبانی سانتیاگو برگزارخواهد شد.
پیش بینی می شود در طول مدت زمان ۱۰ روزه این مسابقات ۲ هزار ورزشکار از سراسر آمریکا  در ۱۸ رشته ورزشی در این رقابت هیجان انگیز شرکت داشته باشند.
 
فروش بلیط های بازی های پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴
بلیط های مسابقات بازی های پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴ از تابستان امسال به فروش می رود و پیش بینی شده سه و چهار دهم میلیون قطعه از این بلیط ها برای تماشای مسابقات به فرو برسد.
 
برنامه رقابت های ورزشی پرالمپیک ۲۰۲۸ لس آنجلس
در سال جدید فهرست رشته های ورزشی حاضر در بازی های پارالمپیک لس آنجلس ۲۰۲۸ مشخص خواهد شد. پس از برگزاری بازی های پارالمپیک ۱۹۹۶ آتلانتا، آمریکا شاهد برگزاری دومین پارالمپیک تابستانی به میزبانی لس آنجلس و در سال ۲۰۲۸ خواهد بود.
کمیته بین الملی پارالمپیک در سال گذشته ۳۳ مورد درخواست  از فدراسیون های ورزشی دریافت کرد که تقاضای شرکت رشته های متبوعشان را  در این رویداد  ورزشی داشتند.
علاوه بر ۲۲ رشته ای که در بازی های پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس حضور خواهند داشت، رشته های کشتی، صخره نوردی، فوتبال CP، گلفت، کاراته، پارادنس، فوتبال با ویلچر برقی، قایقرانی، موج سواری و هندبال با ویلچر نیز کاندید شرکت در در بازی های پارالمپیک ۲۰۲۸ لس آنجلس هستند.
همچنین فدراسیون جهانی پاراوالیبال نیز برای ادغام والیبال نشسته و والیبال ساحلی معلولین درخواستی را ارائه نموده است. 

 

اولین دوره بازی های اینویکتوس آلمان 
این بازی ها با حضور ۵۰۰ ورزشکار از ۲۰ کشور جهان از ۹ تا ۱۶ سپتامبر سال جاری به میزبانی شهر دوسلدورف و در کشور آلمان برگزار خواهد شد.
این مسابقات برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ برگزار و دور پیشین آن به دلیل شیوع پاندمی کرونا لغو شد.
 
کد خبر : ۵,۳۴۷
اشتراک در