۲۵ مهر ۱۴۰۱ ۱۳:۴۳
دیدار رئیس کمیته پارالمپیک آسیا با وزیر ورزش و جوانان؛
دکتر سجادی: ایران می تواند میزبان رویدادهای بین المللی ورزشهای پارالمپیکی باشد
 
پیش از ظهر امروز ماجد راشد رئیس کمیته پارالمپیک آسیا با دکتر سیدحمید سجادی دیدار و در خصوص راهکارهای توسعه همکاری ها مشترک بایکدیگر به تبادل نظر پرداختند.
در این دیدار وزیر ورزش و جوانان ضمن قدرشناسی از رئیس کمیته ملی پارالمپیک به خاطر برگزاری مراسم بزرگداشت روز ملی پارالمپیک بیان کرد: در حضور جنابعالی، از این فرصت، برای تبریک مجدد به خسروی وفا، برای مسوولیت جدیدی که در کمیته ملی المپیک به دست آورده‌اند، استفاده می کنم.
وی از خسروی وفا به عنوان مدیری توانمند، با اخلاق و ارزشمند در ایران اسلامی نام برد و اظهار داشت: وی به عنوان بنیانگذار و تدوین کننده‌ی اصلی برنامه های توسعه ای برای این قشر معزز در کشور و منطقه، در مسوولیت هایی که در ورزش جانبازان و معلولان بر عهده داشته، توانسته به بهترین شکل فرصت بالندگی و افتخارآفرینی را برای ورزشکاران و جامعه مخاطب خود ایجاد کند.
دکتر سیدحمید سجادی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به علاقمندی مردم به حضور ورزشکاران جانباز و معلول در میادین ورزشی توضیح داد که همه اقشار جامعه درباره نتایج ورزشکاران کشورمان در رویدادهای بزرگ بین المللی از جمله المپیک‌های آسیایی و جهانی حساس و پیگیر هستند چرا که سرنوشت این قشر از جامعه برای مردم و مسوولان این کشور بسیار حائر اهمیت است.
وی در این باره گفت: بهترین تشویق‌ها و فرصت ها برای دیدار با عالی ترین مقام های کشوری از جمله مقام معظم رهبری و رییس محترم جمهور فراهم می‌شود و این عزیزان ضمن بیان مسائل و مشکلات خود، مورد تشویق مسوولان واقع می شود.
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه حقوق معلوان و جانبازان در حوزه ورزش با دقت پیگیری می شود، اظهار داشت :کنوانسیون ورزش معلولان در ایران به خوبی پیاده می شود و به خاطر توجه به ورزشکاران جانباز و معلول با حساسیت‌ها ودقت نظر آقای خسروی وفا، ورزش معلولان و جانبازان در ابعاد مختلف در مسیر توسعه با سرعت بسیاری زیادی حرکت می کند.
وی با تاکید مجدد درخصوص نگاه ویژه‌ی مسوولان جمهوری اسلامی ایران به امور مربوط به معلولان و جانبازان کشور بیان کرد: در ایران اسلامی علاوه بر ورزش، نیازهای مختلف بهداشتی، آموزشی، تفریحی و... که براساس نهضت بهزیستی در دنیا رایج است، اجرا می شود.
دکتر سیدحمید سجادی در این نشست افتخارآفرینی‌های ورزشکاران معلول و جانباز در میادین بزرگ بین‌المللی را مورد توجه قرار داد و افزود: امروز اگر جامعه ورزش معلول و جانباز کشورمان به خوبی دیده می شود و در میادین بزرگ ورزشی بین المللی می درخشند به خاطر تلاش هایی است که به طور شبانه روزی و مبتنی بر برنامه انجام شده است.
وی در ادامه سخنانش پیشنهاد برگزاری رویدادهای بین المللی در حوزه ورزش معلوان و جانبازان به میزبانی ایران را مطرح کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم با رویکردها مختلف این سهم بزرگ را به سرانجام برسانیم.
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه به اهمیت فعالیت های بدنی و رقابت‌های ورزشی در زندگی روزمره جانبازان ومعلولان اعتقاد راسخ دارم، افزود: در این راستا اقدامات مهم و اثر گذاری در ایران با تعامل و همکاری در ایران و مجامع بین المللی انجام خواهد شد.
دکتر سید حمید سجادی در این نشست همچنین راه اندازی یک مرکز بین المللی آموزشی ویژه جانبازان و معلولان را در مناطق جنوبی ایران از جمله جزایر زیبای کیش و قشم با هدف بهره برداری کشورهای همسایه در بخش پارالمپیک را مطرح و انعقاد یک تفاهم‌نامه در این خصوص را مورد تاکید قرار داد.
ماجد راشد رئیس کمیته پارالمپیک آسیا نیز در این دیدار ضمن تبریک به خسروی وفا به سبب ریاست کمیته ملی المپیک، از وی به عنوان مدیری قوی در پارالمپیک یاد کرد که در سالیان متمادی توانسته است تاثیری مهم در توسعه جنبش پارالمپیک ایران داشته باشد.
وی افزود: بسیار خوشحال شدم که در مراسم جشن روز ملی پارالمپیک حضور یافتم و از اینکه دیدم خانواده ها فرزندان خود را همراهی می کنند بسیار خرسند شدم. این مساله تاثیر مهمی در توسعه جنبش پارالمپیک خواهد داشت.
راشد که سابقه فعالیت در رشته پارادو ومیدانی را دارد در این خصوص گفت: من در مسابقات مختلف با عبدالرضا جوکار، ملی پوش پرافتخار ایرانی هم دوره بودم و وی دوست خوب من است. 
رئیس کمیته پارالمپیک آسیا خاطر نشان کرد: ایران یکی از ستون های اصلی جنبش پارالمپیک است و آمار مدالها و افتخارات ایران نشان از پیشرو بودن این کشور در ورزش حرفه ای پارالمپیک دارد.
وی در پایان گفت: از حمایت وزیر محترم ورزش و جوانان از ورزش پارالمپیک قدردانی و اعلام می کنم که در آینده پروژه های مشترکی با ایران خواهیم داشت.
محمود خسروی وفا، رئیس کمیته ملی پارالمپیک نیز افزود: ما نیز به دنبال توسعه ظرفیت های ایران در ورزش پارالمپیک در سطح منطقه هستیم.
 

جلسه وزیر 10
جلسه وزیر 9
جلسه وزیر 8
جلسه وزیر 7
جلسه وزیر 6
جلسه وزیر 5
جلسه وزیر 4
جلسه وزیر 2
جلسه وزیر 1

کد خبر : ۵,۱۳۵
اشتراک در