۱۱ تیر ۱۴۰۱ ۲۳:۰۷
با حضور معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور؛

مراسم وداع با پیکر مادر ژاپنی شهید محمد بابایی و سرپرست معنوی کاروان ایران در بازی های توکیو ۲۰۲۰ برگزار شد

مراسم وداع با پیکر مادر ژاپنی شهید محمد بابایی و سرپرست معنوی کاروان ایران در بازی های توکیو ۲۰۲۰ برگزار شد
 
 
مراسم وداع با پیکر کونیکو یامامورا (سبا بابایی) مادر ژاپنی شهید محمد بابایی در معراج الشهدای تهران با حضور انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور و سمیه گنجی، مشاور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در امور بانوان، خانواده و جمعی از ورزشکاران ملی پوش جانباز و معلول برگزار شد.
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور در این مراسم گفت: مجاهدت و ایستادگی در مسیر خداوند نشان داده است که اگر انسان بخواهد مسیر خیر را انتخاب کند حتی اگر از مذهب و کشور دیگری باشد هدایت راه حق همیشه باز است و خداوند مسیر را برای او می‌گشاید.
خزعلی افزود: خداوند راهگشای این مادر شهید بود و منجر به صلح و دوستی بین مسلمانان و خیری مدرسه‌ساز شد و سختی‌ها و رنج ها را در زندگی تحمل کرد تا دیگران در آسایش باشند و در این مسیر مرزها، فاصله‌ها و محدودیت‌ها هم معنی ندارد وقتی که روح الهی شده و با ملکوت پیوند می‌خورد.
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور با اشاره به نقش و جایگاه مادران شهدا برای امام (ره) گفت: مادران، همسران و دختران شهدا، فرزندان، همسران و پدران خود را از دست دادند ولی دل خود را به خدا سپردند. اگر حرکت بزرگ آنها نبود دفاع، امنیت و مرزهای زمینی و ملکوتی ما حفظ نمی‌شد لذا قدردان خانواده شهدا باشیم که همه چیز خود را فدای ما کردند.
خزعلی با اشاره به جایگاه ویژه مادر شهید بابایی گفت: این مادر شهید بیشتر از ایثاری که از خود نشان داد برای دین مجاهدت کرد و خوشا به سعادتش که خدا را انتخاب کرد و خدا نیز این مادر شهید را انتخاب کرد و با انتخابش سرنوشت نیکی برای او رقم زد.
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور گفت: این انتخاب‌ها و عاقبت بخیری‌ها جز با نگاه و لطف خداوند و داشتن عقل سلیم مقدر نخواهد شد و امیدوار هستم که خداوند از این وابستگی‌ها به خودش و رها شدن از دنیا را نصیب ما کند و به این مادر شهید که هدیه خودش را تقدیم کرده است جایگاه ویژه‌ای مقدر و به خانواده او صبر عنایت کند.
گفتنی است، کونیکو یامامورا (سبا بابایی) مادر ژاپنی شهید محمد بابایی که از چندی قبل به علت ضایعه تنفسی در بیمارستان خاتم‌الانبیا (ص) بستری بود روز جمعه ۱۰ تیر ماه درگذشت.
کتاب "مهاجر سرزمین آفتاب" روایت زندگی سبا بابایی بارها و بارها تجدید چاپ شده است. این کتاب علاوه بر زندگی او، به مسلمان شدن و شهادت فرزندش محمد بابایی نیز می‌پردازد.
 کونیکو یامامورا (سبا بابایی) به عنوان سرپرست نمادین کاروان ایران در پارالمپیک ۲۰۲۰ راهی مسابقات شده بود.
او تنها مادر شهید دفاع مقدس با اصالت ژاپنی است. فرزند شهیدش جوان ۱۹ ساله‌ای بود که هم در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت‌های زیادی داشت و هم در زمان جنگ تحمیلی با وجود سن کم، راهی جبهه‌ها شد تا از اسلام و ایران دفاع کند که در عملیات والفجر یک، در منطقه فکه به شهادت رسید.
 
کد خبر : ۴,۹۴۳
اشتراک در