۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ۲۳:۵۵
ویژه برنامه "مهاجر سرزمین آفتاب" با موضوع زندگی کونیکو یامامورا
 
کونیکو یامامورا (سبا بابایی) مادر ژاپنی‌الاصل شهید محمد بابایی ۱۹ ساله با داستانی متفاوت و شنیدنی در عرصه فرهنگ مقاومت و ایثار این روزها در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان خاتم‌الانبیا بستری است. این برنامه عرض ارادتیست به پیشگاه تمامی مادران به ویژه مادران شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی.
گفتگو با نویسندگان کتاب زندگینامه این مادر گرانقدر، نویسندگان و راویان دفاع مقدس، همسفران او در تیم پارالمپیک والیبال ۲۰۲۰ ایران و دوستانی که به واسطه فعالیت‌های فرهنگی و انسان‌دوستانه خانم بابایی با وی آشنا هستند از جمله بخش‌های این ویژه‌برنامه است.
گفتنی است روز گذشته پیمان جبلی رئیس رسانه ملی نیز با حضور در بیمارستان خاتم‌الانبیا به عیات از خانم بابایی پرداخت. این مادر شهید گرانقدر علاوه بر فعالیت‌ در سال‌های انقلاب و دفاع مقدس، عضو انجمن حمایت از جانبازان شیمیایی نیز بود و در سال‌های ابتدایی راه‌اندازی رادیو ژاپنی، فعالانه در پایه‌گذاری این رسانه نقش‌‌آفرینی کرد و تا سال‌ها به عنوان کارشناس با این رادیو همراه بود.
پیش از این کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب» توسط حمید حسام و مسعود امیرخانی با موضوع خاطرات کونیکو یامامورا (سبا بابایی) یگانه مادر شهید ژاپنی نگاشته شده و نام این ویژه‌برنامه نیز برگرفته از عنوان این کتاب است.
ویژه‌برنامه «مهاجر سرزمین آفتاب» به تهیه‌کنندگی هادی خدادی به صورت زنده هر شب بعد از بخش خبری ۲۰:۳۰ با حضور مهمانان ویژه و بخش‌های متنوع دیگر در جدول پخش برنامه‌های شبکه دو سیما قرار دارد.
 
کد خبر : ۴,۹۱۰
اشتراک در