۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۰:۳۶
جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی ایران/ نخستین جلسه شورای سیاستگزاری در سال جاری برگزار شد
 
به گزارش روابط عمومی جشنواره، نخستین نشست شورای سیاستگذاری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران در سال ۱۴۰۱ برگزار شد.
عبدالحمید احمدی، رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره نیز در این نشست با ارائه گزارشی از روند برگزاری جشنواره فیلم و عکس، از مذاکره با منطقه آزاد کیش برای میزبانی جشنواره خبر داد و گفت: برگزاری جشنواره با حضور مهمانان مطرح ایرانی  و بین‌المللی در کیش در آستانه برگزاری جام جهانی می‌تواند ظرفیت‌های این منطقه را بیش از پیش معرفی کند.
سیدمجتبی علوی، دبیر جشنواره فیلم های ورزشی نیز بر ضرورت برگزاری هر چه با شکوه تر جشنواره عکس ورزشی با همکاری فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی (فیاپ) و انجمن نویسندگان و عکاسان ورزشی همزمان با جشنواره فیلم تاکید کرد.
همچنین در ادامه این نشست روند برگزاری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران و پنجمین جشنواره بین‌المللی عکس ورزشی ایران از سوی مدیران اجرایی جشنواره تشریح و برای برگزاری هر چه بهتر این رویداد تصمیماتی مصوب شد.
در این نشست برخی اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره از جمله علی روئین‌تن (رئیس هیات انتخاب و داوری)، حجت‌الاسلام علی احدی (مدیر دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان)، مهدی میرجلیلی (مدیرعامل سازمان بسیج ورزشکاران)، سیدصادق موسوی (مدیرکل دفتر جشنواره‌ها و همکاری‌های بین الملل سازمان سینمایی) مهین فرهادی زاد (مشاور امور بانوان رئیس کمیته ملی المپیک) و فرهاد طلوع کیان (مدیر روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک) دیدگاه ها و نظرات خود را درباره برگزاری جشنواره فیلم ورزشی ارائه کردند و در پایان، سیدرضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک نیز به ایراد سخن پرداخت.
لازم به ذکر است جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران، نماینده انحصاری فدراسیون جهانی فیلم‌های ورزشی(FICTS) و مقر این تشکیلات در میلان ایتالیا است که بیش از ۱۲۵ کشور عضو این فدراسیون هستند. جشنواره ایران به عنوان یکی از ۱۶ پایگاه جهانی و میزبان ۳۴ کشور آسیایی و منطقه برای ورود به جشنواره جهانی میلان مورد توجه فیلمسازان و سینماگران این کشورها است و با توجه به جایگاه بین المللی این جشنواره و استقبال از آن، آثاری از کشورهای اروپایی و دیگر کشورها نیز مهمان این رویداد هستند.
متقاضیان می‌توانند برای ثبت نام تا اول خردادماه به سایت رسمی جشنواره به نشانی www.sportfilmfest.ir مراجعه کنند.
سیزدهمین دوره جشنواره فیلم‌های ورزشی ایران با حمایت کمیته های ملی المپیک و پارالمپیک، فدراسیون ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی، وزارت ورزش و جوانان، سازمان صدا و سیما و سازمان سینمایی وزارت ارشاد در بخش خصوصی و به همت موسسه فرهنگی هنری خانه هنر خیام تیرماه ۱۴۰۱ همزمان با هفته المپیک برگزار می‌شود.
 
کد خبر : ۴,۸۳۹
اشتراک در