۴ فروردین ۱۴۰۱ ۰۰:۰۰
انتخاب برترین‌های یکصد سال ورزش ایران؛
حضور پنج نامزد از ورزش پارالمپیک در میان فهرست بهترین های قرن
 
شبکه ورزش سیما با مشارکت وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و کمیته ملی پارالمپیک در قالب جشنواره‌ای ملی و ویژه‌برنامه‌ای نوروزی، بهترین‌های قرن ورزش ایران را انتخاب می کند.
 نامزدهای نهایی این جشنواره که در قالب ویژه برنامه «یکصد» در نوروز ۱۴۰۱ هر روز از ساعت ۱۴ و به صورت زنده به روی آنتن شبکه سیما می‌رود، به انتخاب آرای مردمی گذاشته شده و در نهایت نفرات برتر مشخص و معرفی شوند.
 نامزدهای این جشنواره پس از چند مرحله انتخاب و گزینش از سوی فدراسیون‌های ورزشی، کارشناسان ورزشی و هیأت داوران، انتخاب شده‌ و به رأی مردمی گذاشته می شوند و مدیران برتر نیز توسط هیات داوران انتخاب خواهند شد.

هیات انتخاب در بخش ورزش پارالمپیک متشکل از محمود خسروی وفا، هادی رضایی، مژگان نصیری، سید محمد شروین اسبقیان، مهدی شکری، یوسف آجرلو، محمدرضا گلشنی، محمد تابع، بهروز برجسته، علی اصغر هادیزاده و علیرضا رعدی بودند.

فهرست نهایی نامزدهای برترین‌های قرن ورزش ایران در ۸ بخش مربی برتر، پهلوان، بازیکن برتر، یار مظلوم، گل قرن، مدیر برتر، صحنه ماندگار و مدال قرن منتشر شده که در میان آنها ۵ نماینده از ورزش پارالمپیک ایران نیز به شرح زیر به چشم می خورد: 
 
برترین مربی قرن ایران 
هادی رضایی – والیبال نشسته کد ۴۰۳

 

برترین تیم ورزشی قرن ایران 

والیبال نشسته - کد  ۲۰۶

 

دارنده برترین مدال ماندگار قرن ایران 
زهرا نعمتی - تیروکمان کد ۳۰۹

 

برترین صحنه ورزشی قرن ایران 
سیامند رحمان – وزنه‌برداری کد ۵۰۴
هاشمیه متقیان - پرتاب نیزه کد ۵۱۰

 

برای انتخاب بهترین های ورزش پارالمپیک کد هر نامزد را به شماره ۳۰۰۰۰۳ پیامک کنید.

 
 
کد خبر : ۴,۸۱۰
اشتراک در