۲۰ آذر ۱۴۰۰ ۱۴:۵۲
گزارش کمیته بین المللی پارالمپیک از حضور کاروان ایران در بحرین؛

پارالمپین های جوان ایرانی بر بام آسیا ایستادند

پارالمپین های جوان ایرانی بر بام آسیا ایستادند
 
کمیته بین المللی پارالمپیک گزارشی در خصوص حضور ایران در بازی های پاراآسیایی جوانان بحرین ۲۰۲۱ منتشر کرد.
در این گزارش آمده است: 
" چهارمین دوره از بازی های جوانان آسیا به میزبانی کشور بحرین در شهر منامه با حضور زدیک به ۸۰۰ ورزشکار از ۳۰ کشور از قاره کهن برگزار شد. 
در این رویداد، پارالمپین های جوان ایرانی توانستند با کسب ۱۲۲ مدال از ۵۵۰ مدال موجود، رتبه اول رده بندی کشورها را از آن خود کند. پس از ایران، تایلند و ژاپن توانستند به ترتیب با کسب ۳۳ و ۳۰ مدال طلا در مقام های دوم و سوم قرار بگیرند.
در رشته تکواندو هم تیم ایران عملکرد فوق العاده ای داشت و توانست هفت مدال، از قبیل ۳ طلا، از بین ۲۲ مدال موجود را از آن خود کند. در روز آخر رقابت ها، تیم های ایرانی توانستند دیدارهای فینال خود را در رشته های بسکتبال با ویلچر و گلبال پیروز شوند و عنوان قهرمانی را از آن خود کنند. تیم بسکتبال با ویلچر ایران توانست عراق را با نتیجه ۱۸ – ۱۱۷ از پیش رو بردارد و مدال طلا را از آن خود کند. گلبالیست های جوان ایران هم توانستند تایلند را با نتیجه ۳ – ۴ شکست دهند و خود را به عنوان قدرت بلامنازع گلبال آسیا مطرح کنند.
بعلاوه، میراث سیامند رحمان در شته وزنه برداری با کسب مجموعا ۶ مدال طلا از سوی پارا وزنه برداران جوان ایرانی در این رویداد، قابل مشاهده بود.
بر اساس اعلام کمیته پارالمپیک آسیا، ازبکستان میزبان بعدی بازی های پارا آسیایی جوانان در سال ۲۰۲۵ خواهد بود." 
 
کد خبر : ۴,۷۰۰
اشتراک در