۱۵ آذر ۱۴۰۰ ۱۵:۲۰
پایان کار نمایندگان ایران با درخشش تیمهای بسکتبال با ویلچر، گلبال، وزنه برداری و شنا
 
در ششمین و آخرین روز از بازی های پاراآسیایی جوانان بحرین ۲۰۲۱، نمایندگان کشورمان در رشته های بسکتبال با ویلچر، گلبال دختران و پسران، وزنه برداری، شنا، بوچیا و بدمینتون به مصاف حریفان رفتند.
 
گلبال
تیم گلبال پسران ایران با نتیجه سه به چهار در دیدار فینال تایلند را مغلوب کرد و قهرمان شد. 
تیم گلبال دختران کشورمان نیز دیدار نهایی را با نتیجه نزدیک شش بر هفت مقابل تیم تایلند  واگذار کرد و به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.
 
بسکتبال با ویلچر 
تیم بسکتبال با ویلچر ایران در آخرین بازی خود در چهارمین دوره رقابت‌های پاراآسیایی ۲۰۲۱ بحرین، در مرحله فینال با غلبه بر عراق روی سکوی نخست مسابقات ایستادند.
شاگردان عباس خاکی که روز گذشته با شکست عربستان (با نتیجه ۱۱۰ بر ۱۰)، به مرحله پایانی رقابت‌ها راه یافته بودند، امروز و در فینال رقابت‌های پاراآسیایی ۲۰۲۱ موفق شدند با نتیجه قاطع ۱۱۷ بر ۱۸ مقابل عراق به پیروز برسند و فاتح سکوی قهرمانی آسیا شوند.
در بازی رده‌بندی نیز تایلند موفق شد با نتیجه ۸۴ بر ۱۸ عربستان را شکست دهد.
رده‌بندی رقابت‌ها به این شرح است:
۱.ایران، ۲. عراق، ۳. تایلند، ۴. عربستان، ۵. بحرین، ۶. فیلیپین، ۷. لبنان
 
بوچیا 
مسابقات رده بندی بوچیا بین تیم های ایران و هنگ کنگ در کلاس های bc۱ و bc۲ برگزار شد و ملی پوشان کشورمان پس از غلبه بر حریف با نتبجه سه بر پنج عنوان سوم را به دست آوردند.
 ملی پوشان بوچیا کشورمان روز گذشته چهار مدال ( یک طلا و ۳ نقره) را به دست آوردند.
امروز تیم ایران با ترکیب مرتضی رباط جزی، برهان کوهکن،فاطمه یوسفی و هلیا حاجی آبادی به مصاف تیم قدرتمند هنگ کنگ رفت.
 
شنا 
شناگران جانباز و نابینای ایران در رقابت‌های بحرین موفق به کسب ۳۲ مدال رنگارنگ شدند.
کاروان شنای ایران در چهارمین دوره رقابت‌های پاراآسیایی ۲۰۲۱ درحالی در دو بخش شنای جانبازان و نابینایان حاضر شد که در پایان با کارنامه‌ای مملو از مدال‌های رنگین به کار خود پایان داد و موفق به کسب 5 طلا، ۱6 نقره و ۱۱ برنز شد.
امروز و در آخرین روز رقابت‌ها، شناگران جانباز یک طلا، ۲ نقره و ۲ برنز کسب کردند و در شنای نابینایان نیز کشورمان صاحب یک طلا، ۳ نقره و یک برنز شد.
در بخش جانبازان، دانیال محسنیان در ۵۰ متر آزاد ایران را صاحب یک مدال زرین کرد. در ماده کرال پشت ۱۰۰ متر ابوالفضل ظریف و دانیال محسنیان ۲ نقره گرفتند. در دو ماده ۵۰ متر آزاد و ۱۰۰ متر کرال پشت نیز به ترتیب ظریف و علی مطلبی برنزی شدند.
در شنای نابینایان علی حسن‌زاده در شنای پروانه طلایی شد، محمدعلی موسوی و امیرمحمد فرخنده‌زاد هم به نقره مشترک رسیدند. ضمن این که علی حسن زاده در شنای ۱۰۰ متر آزاد سومین نقره را کسب کرد. محمدرضا ریحانی هم در همین ماده صاحب مدال برنز شد.

تیم شنا ایران در بخش جانبازان و معلولین به 

 
وزنه برداری 
دومین و آخرین روز از رقابت های وزنه برداری نیز امروز برگزار و نتایج زیر حاصل شد: 
در دسته ۷۲ کیلوگرم، محمد رسول محمدی ابتدا موفق به مهار وزنه ۹۰ کیلوگرمی شد. او در بار دوم وزنه ۱۰۰ کیلوگرمی را بالا سر نگه داشت و در تلاش سوم نیز در وزنه ۱۰۲ کیلوگرمی موفق ظاهر شد و به مدال طلا دست یافت.
در دسته ۶۵ کیلوگرم دو نماینده از ایران حضور داشتند. رضا دیلمی در مهار وزنه‌های ۱۱۵، ۱۲۶ و ۱۳۷ کیلوگرمی موفق ظاهر شد و به مدال نقره رسید.
در همین دسته احمدرضا احمدی در تلاش اول وزنه ۱۰۶، تلاش دوم وزنه ۱۱۶ را با موفقیت مهار مرد، اما در تلاش سوم و در وزنه ۱۲۰ کیلوگرمی ناکام ماند و به مدال برنز بسنده کرد.
در دسته ۸۸ کیلوگرم مبین محمدی با ۱۵۷ کیلوگرم طلا گرفت.
در همین دسته میلاد حمیدی در رده سنی نوجوانان با ۱۲۲ کیلوگرم به مدال طلا رسید.
همچنین مانی سعیدی در دسته ۹۷ کیلوگرم با ۱۳۵ کیلوگرم اول شد.
ابراهیم سگور در دسته ۱۰۷ با رکورد ۱۱۶ کیلوگرم به مدال طلا رسید.
مهرشاد رادمرد در دسته ۱۰۷+ کیلوگرم با ۱۶۵ کیلوگرم قهرمان شد و مدال طلا را بر گردن آویخت.
تیم پاراوزنه برداری ایران در این دوره با ۱۰ نماینده شرکت کرد و ۷ طلا، ۲ نقره و یک برنز کسب کرد.
 
بدمینتون 
در آخرین روز از رقابت های بدمینتون نیز تیم دو نفره دختران ایران توانست در کلاس SL۴ به یک نشان نقره دست یابد و بر این اساس پرونده این رقابت ها برای رشته بدمینتون با کسب یک نقره انفرادی و یک نقره تیمی بسته شد.
 
 
کد خبر : ۴,۶۸۸
اشتراک در