۶ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۳۰
بازتاب عملکرد درخشان نمایندگان جودوی ایران در توکیو ۲۰۲۰ / ایران در مسیر موفقیت
 
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک، وب سایت رسمی کمیته بین المللی پارالمپیک با انتشار گزارشی عملکرد دو ملی پوش جودوی ایران در بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ را تحسین کرد.

 

در این گزارش آمده است:
وحید نوری و محمدرضا خیراله زاده، نمایندگان جودوی ایران در بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ با نمایش دیدنی موفق شدند به ترتیب طلای وزن منفی ۹۰ و مثبت ۱۰۰ کیلوگرم را از آن خود کنند. عملکرد خیره کننده این ورزشکاران کمیته بین المللی پارالمپیک را به تحسین واداشت.
ایران در مسیر موفقیت
وحید نوری از ایران که مدال برنز رقابت های قهرمانی جهان را کسب کرده بود، موفق شد اولین طلای پارالمپیک کشورش در رشته جودو را کسب کند. نوری موفق شد در مسابقه فینال وزن منفی ۹۰ کیلوگرم، جودوکار انگلیسی را با امتیاز ایپون شکست دهد و مدال طلا را از آن خود کند
وحید نوری پس از این موفقیت گفت: این اولین مدال طلای ایران در رشته جودو در رقابت های پارالمپیک است. پیش تر، ما موفق به کسب مدال های نقره و برنز شده بودیم، اما این اولین مدال طلای بازی های پارالمپیک است. من با جودو زندگی میکنم و از برافراشته شدن پرچم کشورم بسیار هیجان زده میشوم.
پس از موفقیت وحید نوری، هم تیمی او محمدرضا خیراله زاده توانست در وزن مثبت ۱۰۰ کیلوگرم عنوان قهرمانی را از آن خود کند و تعداد مدال های ایران در رشته جودو را به عدد دو برساند.
 
کد خبر : ۴,۵۳۲
اشتراک در