۲۸ شهریور ۱۴۰۰

موزه ملی ورزش، المپیک، پارالمپیک به عنوان موزه برتر در گروه موزه های دولتی اعلام شد

موزه ملی ورزش، المپیک، پارالمپیک به عنوان موزه برتر در گروه موزه های دولتی اعلام شد
 
موزه ملی ورزش ،المیپک ، پارالمپیک به عنوان موزه برتر درگروه موزه های دولتی متوسط معرفی شد .
 به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک ، دکتر سید محسن میر با بیان این مطلب افزود: موزه ملی ورزش با ارزیابی و تشخیص کمیته موزه های ایران (ایکوم)  با بهره گیری از پتانسیل موجود بخش ورزش و رعایت استانداردهای بین المللی به عنوان موزه برتر در گروه موزه های دولتی متوسط معرفی شد . 
مدیر موزه ملی ورزش با اشاره به تازه تاسیس بودن این موزه افزود : اگرچه تنها ۲ سال از عمر تاسیس موزه ورزش می گذرد ولی به پشتوانه استقبال و حمایت جامعه فرهیخته ورزش کشور ، قهرمانان و ورزش دوستان  در مسیری حرکت کرده ایم که ضمن رعایت تمامی استانداردهای بین المللی ، این موزه از غنای محتوایی خوبی برخوردار است و برنامه ریزی گسترده ای برای توسعه و تکمیل آن داریم . 
میر در ادامه با تاکید بر اهمیت موزه ملی ورزش به منظور آشنایی نسل جوان کشور با افتخارات ، دستاوردها و فلسفه ورزش قهرمانی و پهلوانی خاطر نشان کرد ، بدون تردید این موزه در اینده نزدیک در معرفی هویت ورزشی و قهرمانی ایران زمین برای نسل جوان نقش افرین خواهد بود . 
 لازم به توضیح است  کمیته موزه های ایران (ایکوم) همزمان با روز میراث فرهنگی ، موزه های برتر در  ۱۳ شاخص را معرفی نموده که موزه ملی ورزش در بخش موزه های دولتی متوسط عنوان برتر را به خود اختصاص داده است .
 
کد خبر : ۴,۵۱۰