۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ۱۶:۱۷
زهرا نعمتی منتخب شورای ورزشکاران IPC شد/ نعمتی: صدای رسای این انسان های توانمند هستم
 
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک، کمیته بین المللی پارالمپیک  شش عضو تازه انتخاب شده شورای ورزشکاران (4 زن و 2 مرد) IPC را معرفی کرد که این افراد با حضور زهرا نعمتی تا 3 سال آینده و بازی های پارالمپیک پاریس 2024 در این شورا فعالیت خواهند کرد.
اعضای این شورای به شرح زیر معرفی شدند:
مارتینا کایرونی از ایتالیا (پارا دوومیدانی)
دانیل دیاس از برزیل (پارا شنا)
عمارا دیورند الیاس از کوبا (پارادوومیدانی)
تاکایوکی سوزوکی از ژاپن (پارا شنا)
جیتسکه ویسر از هلند (بسکتبال با ویلچر)
زهرا نعمتی از ایران (پارا تیروکمان)
این شورا متشکل از شش نماینده از رشته های تابستانی و 3 نماینده از رشته های زمستانی هست و صدای ورزشکار دارای معلولیت در سرتاسر جهان خواهد بود.
 انتخابات شورای ورزشکاران IPC از تاریخ 19 اوت الی 3 سپتامبر در دهکده بازی های پارالمپیک در توکیو برگزار شد و در مجموع 2447 ورزشکار در رای گیری شرکت کردند که از نظر آماری 55 و نیم درصد ورزشکاران حاضر دراین بازی های به شمار می روند و در این دوره با افزایش مشارکت یک و نیم درصدی ورزشکاران به نسبت بازی های ریو 2016 همراه بود.
زهرا نعمتی پس از قرار گرفتن در جمع اعضای شورای ورزشکاران IPC گفت: " ورزشکاران دارای معلولیت انسان هایی توانمند هستند که سختی های جهان را به سخره می گیرند. می خواهم صدای رسای این انسان های قدرتمند در IPC و در جهان باشم."
این شورا به عنوان پلی بین ورزشکاران و سیاست گذاران عمل می کند و تاثیر بسیار مهمی در رشد و توسعه جنبش پارالمپیک در دنیا دارد.
سه نماینده دیگر این شورا نیز از بین ورزشکاران ورزش های زمستانی در بازی های پکن 2022 انتخاب می شوند.
 
کد خبر : ۴,۴۷۲
اشتراک در