۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ۱۸:۱۵
بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰؛
صعود والیبال نشسته ایران به فینال پارالمپیک
 
تیم والیبال نشسته ایران با برتری سه بر صفر برابر بوسنی به فینال رقابت‌های این رشته در شانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک رسید.
به گزارش خبرنگار اعزامی به توکیو، تیم والیبال نشسته ایران که در مرحله گروهی مسابقات این رشته در پارالمپیک 2020 توکیو موفق شده بود با شکست تیم‌های آلمان، برزیل و چین جواز حضور در مرحله نیمه‌نهایی را کسب کند، در این مرحله برابر تیم بوسنی قرار گرفت.
داود علی‌پوریان، رمضان صالحی، سیدمحمد حسین حسینی، صادق بیگدلی، مجید لشکری، محمد نعمتی، مرتضی رمضانی، مرتضی مهرزاد، مهدی بابادی، مهرزاد مهروان و میثم علیپور نفراتی بودند که سرمربی در این دیدار به‌تناوب از آنان استفاده کرد.
شاگردان هادی رضایی که در مرحله گروهی حتی یک ست را به حریف واگذار نکرده بودند در این دیدار حساس با نتیجه سه بر صفر موفق شدند تیم والیبال نشسته بوسنی را شکست داده و به فینال این بازی‌ها راه پیدا کنند.
ایران در ست نخست این دیدار مقتدرانه و با نتیجه 25 بر 16 بوسنی را از پیش رو برداشت. تلاش بازیکنان تیم والیبال نشسته بوسنی در ست دوم نیز نتیجه‌ای در برنداشت و این ست را هم با نتیجه مشابه 16 بر 25 به ایران واگذار کردند.
در حالی که انتظار میرفت تیم بوسنی برای بازگشت به مسابقه تلاش کند اما ملی پوشان ایرانی با یک بازی مقتدرانه توانستند این ست را نیز با نتیجه 25 بر 17 به پایان برسانند تا ایران برای نهمین دوره متوالی به دیدار نهایی پارالمپیک برسد.
دیگر دیدار این مرحله را تیم‌های روسیه و برزیل برگزار کردند، و تیم روسیه موفق شد با نتیجه سه بر صفر برزیل را شکست دهد. دیدار فینال این دوره از بازی‌ها روز شنبه (سیزدهم شهریور) بین تیم‌های روسیه و ایران برگزار خواهد شد. تیم‌های برزیل و بوسنی هم دیدار رده‌بندی را برگزار خواهند کرد.
 

والیبال بوسنی 6
والیبال بوسنی 5
والیبال بوسنی 4
والیبال بوسنی 3
والیبال بوسنی 2

کد خبر : ۴,۴۴۳
اشتراک در