۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ۱۱:۵۸
بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰؛

تیم ملی بسکتبال با ویلچر با کسب عنوان نهمی به کار خود در توکیو 2020 پایان داد

تیم ملی بسکتبال با ویلچر با کسب عنوان نهمی به کار خود در توکیو 2020 پایان داد
 
تیم ملی بسکتبال باویلچر کشورمان با ایستادن در رتبه نهم به کار خود در مسابقات بسکتبال با ویلچر بازی‌های پارالمپیک 2020 توکیو پایان داد.
به گزارش خبرنگار اعزامی به توکیو، تیم ملی بسکتبال با ویلچر کشورمان برای دستیابی به عنوان نهمی مسابقات بسکتبال با ویلچر بازی‌های پارالمپیک 2020 توکیو از ساعت 12:30 امروز (پنجشنبه – به وقت محلی) در سالن بسکتبال ورزشگاه آریاکه به مصاف تیم ملی کره جنوبی رفت.
شاگردان عباس آقاکوچکی که با چهار شکست مقابل استرالیا، آمریکا، بریتانیا و آلمان و تنها یک پیروزی مقابل الجزایر از راهیابی به جمع هشت تیم برتر مسابقات بازمانده بودند، در مصاف با کره جنوبی با نتیجه 64 بر 54 پیروز شدند و به مقام نهمی رسیدند.
ملی‌پوشان بسکتبال باویلچر ایران در کوارتر اول با نتیجه 10 بر 16 تن به شکست دادند، اما در کوارتر دوم با نتیجه 16 بر 14 به برتری رسیدند. کوارتر سوم نیز به برتری 21 بر 12 تیم ایران انجامید. در کوارتر چهارم نتیجه 17 بر 12 به نفع ایران ثبت شد تا تیم کشورمان در نهایت به برتری 64 بر 54 برسد.
تیم ایران در دوره قبلی بازی‌های پارالمپیک در رده دهم ایستاده بود، اما در بازی‌های 2020 توکیو یک پله پیشرفت داشت و رتبه نهم را به خود اختصاص داد.
کد خبر : ۴,۴۳۷
اشتراک در