۸ شهریور ۱۴۰۰
بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰؛

​نقره فوق سنگین وزنه برداری به یاد سیامند رحمان

​نقره فوق سنگین وزنه برداری به یاد سیامند رحمان
 
ملی پوش پاراوزنه برداری در رقابت های دسته به اضافه 107 کیلوگرم بازی های پارالمپیک به مدال نقره رسید.
به گزارش خبرنگار اعزامی به توکیو، رقابت های پاراوزنه برداری بازی های پارالمپیک توکیو با برگزاری مسابقات دسته مثبت 107 کیلوگرم مردان به پایان رسید. در این دسته ورزشکارانی از ایران، عراق، مصر، کلمبیا، چین، کره جنوبی، آذربایجان، یونان و اردن حضور داشتند.
در ابتدای این مسابقه چند کلیپ از سیامند رحمان رکوردار جهان و پارالمپیک این دسته پخش شد. رحمان اسفندماه سال 1398 به خاطر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.
 منصور پورمیرزایی ورزشکار نماینده ایران در دسته فوق سنگین به شمار می رود. او در لیست ورزشکاران اعزامی به سرزمین افتاب در جمع نفرات شانس مدال طلا قرار داشت.
 پورمیرزایی 40 ساله و از استان کرمان در ترکیب تیم ملی پاراوزنه ایران راه یافته است.
وی سه مدال نقره قهرمانی جهان و یک نقره بازی های آسیایی را در کارنامه دارد. پورمیرزایی از ورزشکاران باتجربه تیم ملی پاراوزنه برداری ایران به شمار می رود.
 کادر فنی برای حرکت نخست پورمیرزایی وزنه 235 کیلوگرمی را درخواست داد که دارنده مدال نقره قهرمانی جهان برای مهار آن مشکلی نداشت. وی در ادامه رقابت وزنه 241 کیلوگرمی را مهار کرد تا خود را به عنوان مدعی جدی مدال طلای این دسته معرفی کند.
پورمیرزایی در حرکت سوم نتوانست وزنه 246 کیلوگرم را مهار کند تا مدال طلای این دسته بعد از سال ها دور از دستان ورزشکاران ایرانی قرار گیرد.

منصور پورمیرزایی پس از کسب این مدال اظهار داشت: آنچه انتظار مردم بود و در ذهن  داشتم محقق نشد، من قرار بود مدال طلای سیامند را کسب کنم اما متاسفانه در این زمینه موفق نبودم. 

پورمیرزایی این را هم گفت: افتخارات و نام سیامند تکرار نشدنی است و این برای من در یکسال گذشته به یک بار روانی تبدیل شده بود. بسیار تلاش کردم که خود را از زیر این فشار خارج کنم، متاسفانه نتوانستم انگونه که مردم انتطار دارند وزنه بزنم و این موجب ناراحتی من است.

دارنده مدال نقره بازی های پارالمپیک توکیو در رشته پاراوزنه برداری یادآور شد: این نخستین مدال پارالمپیک من بود که در آخرین مسابقه ورزشیم به دست امد، من از دنیای قهرمانی خداحافظی می کنم. قرار بود سال گذشته خداحافطی کنم اما مرگ دوست عزیزم سیامند این کار را به تاخیر انداخت.  

در این رقابت جمیل الشبلی ورزشکار اردنی رقیب پورمیرزایی برای کسب مدال طلا بود که در حرکت نخست وزنه 236 کیلوگرمی را مهار کرد. او در حرکت دوم نیز وزنه 241 کیلوگرمی را مهار کرد تا رقابت او با ملی پوش ایرانی برای کسب مدال طلا به حرکت پایانی بکشد. وی نیز در حرکت پایانی موفق به مهار وزنه 246 کیلوگرمی نشد اما به خاطر اختلاف وزن در جایگاه نخست ایستاد. فارس از عراق هم با مهار وزنه 228 کیلوگرم به مدال برنز رسید.

 

 

پورمیرزایی 9
پورمیرزایی 8
پورمیرزایی 7
پورمیرزایی 6
پورمیرزایی 5
پورمیرزایی 4
پورمیرزایی 3
پورمیرزایی 2
پورمیرزایی 1

کد خبر : ۴,۴۱۴