۷ شهریور ۱۴۰۰ ۰۵:۵۵
صعود عسگری به مرحله بعد با برتری مقابل کارمن روبیو از اسپانیا

 

فرزانه عسگری توانست در مرحله یک شانزدهم نهایی مسابقات تیراندازی با کمان بازی‌های پارالمپیک 2020 توکیو با برتری مقابل حریفی اسپانیایی خود، به مرحله بعد صعود کند.

فرزانه عسگری کماندار کشورمان از ساعت 9 صبح امروز (یکشنبه – به وقت محلی) در سایت تیراندازی با کمان یومه‌نوشیما و در مرحله یک شانزدهم نهایی مسابقات کامپوند بازی‌های پارالمپیک 2020 توکیو به مصاف کارمن روبیو از اسپانیا رفت و با نتیجه 140 بر 134 به برتری رسید.

عسگری در راند اول با یک امتیاز اختلاف تن به شکست داد، اما در راند دوم با پنج امتیاز اختلاف به برتری رسید. پس از برتری 28 بر 27 عسگری در راند سوم، راند چهارم به تساوی 28 – 28 رسید.

این مسابقه در راند پنجم نیز به برتری 27 بر 26 عسگری انجامید تا او در مجموع به پیروزی 140 بر 134 برسد و به جمع نفرات برتر رقابت‌های کامپوند انفرادی بازی‌های پارالمپیک 2020 توکیو راه یابد.

فرزانه عسگری پس از برتری مقابل حریف اسپانیایی خود در این مرحله اظهار داشت: این اولین مسابقه من در مرحله حذفی بود و تلاشم بر این بود که به پیروزی برسم و خوشبختانه به این هدف رسیدم.

وی در ادامه با ابراز امیدواری از اینکه در مسابقه بعدی‌اش به برتری برسد و با سربلندی از میدان خارج شود، خاطر نشان کرد: در این مسابقات بهترین‌های کامپوند جهان حضور دارند، اما ویژگی مسابقات تیر و کمان به غیرقابل پیش‌بینی بودن آن است و من سعی می‌کنم در این مسابقات بهترین عملکرد و نتیجه را داشته باشم.

کماندار پارالمپیکی کشورمان همچنین یادآور شد: این اولین پارالمپیک من است و تاکنون تنها در مسابقات جهانی و آسیایی حاضر بوده‌ام. پیش‌بینی و هدف خودم در این مسابقات رفتن روی سکوست و اگر لطف خدا شامل حالم شود، نتیجه زحماتم را خواهم دید.

 

عسگری
کد خبر : ۴,۳۸۶
اشتراک در