۶ شهریور ۱۴۰۰ ۱۵:۲۶
رستمی نخستین مدال طلای کاروان سردار دل‌ها را ضرب کرد
 
ملی‌پوش پاراوزنه برداری ایران با مهار وزنه 234 کیلوگرمی موفق شد نخستین مدال طلا کاروان اعزامی ایران به بازی‌های پارالمپیک را به نام خود ضرب کند.
به گزارش خبرنگار اعزامی، رقابت‌های دسته منهای 80 کیلوگرم پاراوزنه‌برداری مردان عصر امروز (شنبه) در سالن وزنه‌برداری فروم توکیو برگزار شد و روح‌الله رستمی به‌عنوان نماینده ایران در این دسته به مصاف حریفان خود رفت. رستمی در این دسته با ورزشکارانی از چین، اوکراین، یونان، گرجستان، کلمبیا، ایتالیا و برزیل رقابت کرد.
طبق اعلام مسوولان مسابقات رکورد جهانی دسته منهای 80 کیلوگرم در اختیار روح‌الله رستمی است. وی سال 2021 توانست در مسابقات بین‌المللی توانست وزنه 241 کیلوگرمی را مهار کند.
رکورد پارالمپیک این دسته نیز در اختیار یک ایرانی دیگر است. مجید فرزین با مهار وزنه 240 کیلوگرمی در پارالمپیک 2016 ریو ضمن کسب مدال طلا این رکورد را به نام خود ثبت کرد.
رستمی در این رقابت ابتدا موفق به مهار وزنه 225 کیلوگرمی شد و در ادامه کادر فنی برای وی وزنه 228 کیلوگرمی را درخواست دادند. دارنده مدال نقره پارالمپیک لندن برای مهار این وزنه نیز مشکلی نداشت.
رستمی که پیش از این توانسته بود با مهار وزنه 241 کیلوگرمی رکورد جهانی این دسته را به نام خود کند برای حرکت سوم پشت وزنه 234 کیلوگرمی قرار گرفت و برای مهار آن مشکلی نداشت.
با مهار این وزنه نخستین مدال طلای ایران در پارالمپیک توکیو به نام روح‌الله رستمی ضرب شد.
با توجه به قهرمانی رستمی، وی درخواست رکوردشکنی داد اما در مهار وزنه 242 کیلوگرمی ناموفق بود.
«جیائو فی» از چین با مهار وزنه 215کیلوگرم به مدال نقره رسید و محمد الفت مصری با مهار 212 کیلوگرم نیز صاحب گردن آویز برنز دسته منهای 80 کیلوگرم شد.
«مرتضی رحمانی» موحد سفیر ایران در توکیو در زمان وزنه زدن رستمی در سالن حضور داشت و به تشویق وی پرداخت.
 
کد خبر : ۴,۳۷۷
اشتراک در