۳ شهریور ۱۴۰۰ ۱۳:۲۳
بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ رکورد حضور ورزشکاران در تاریخ این بازی ها را شکست
 
بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ از امروز با حضور ۴۴۰۳ پارالمپیک برتر دنیا و در ۲۲ رشته ورزشی آغاز شد و از حیث تعداد شرکت کننده، تا کنون پر تعداد ترین رویداد ورزشی افراد دارای معلولیت به شمار می رود و پیش از آن ریو ۲۰۱۶ با ۴۳۲۸ ورزشکار، رکورد دار بود.
این رکورد شامل حضور ورزشکاران زن نیز می شود و ۱۸۵۳ ورزشکار زن در این دوره از رقابت ها حضور دارند که از نظر آماری به نسبت دوره های قبل با افزایش یازده درصدی روبرو بوده است.
اندرو پارسونز، رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک، در خصوص رشد تعداد ورزشکارن در بازی های توکیو۲۰۲۰ گفت : افزایش یازده درصدی تعداد ورزشکاران در توکیو ۲۰۲۰ به خوبی از کار و تلاش تمام کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون های بین المللی خبر میدهد.
وی افزود: طی روزهای پیش رو، عملکرد خیره کننده پارالمپین ها، کلیشه ها و باورهای غلط در مورد افراد دارای معلولیت را به چالش خواهد کشید و ثابت خواهد کرد که این افراد می توانند فعالیت کنند، دیده شوند و بیش از پیش به جامعه خود کمک کنند.
او همچنین در خصوص افزایش حضور پارالمپین های زن اظهار کرد: این خبر بسیار خوبی است که زنان بیشتری در توکیو ۲۰۲۰ با هم به رقابت خواهند پرداخت. همچنین باید از فدراسیون های بین المللی و کمیته های ملی پارالمپیک حمایت بیشتری کرد تا از استمرار این پیشرفت اطمینان حاصل شود.
 
کد خبر : ۴,۳۵۲
اشتراک در