۲۹ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹
کمیته بین المللی پارالمپیک اعلام کرد؛

مرتضی مهرزاد در صدر برترین های والیبال نشسته توکیو ۲۰۲۰

مرتضی مهرزاد در صدر برترین های والیبال نشسته توکیو ۲۰۲۰
 
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک، وب سایت کمیته بین المللی پارالمپیک با انتشار مطلبی به معرفی برترین های والیبال نشسته در بازی های توکیو 2020 پرداخته که در میان آنها نام مرتضی مهرزاد، ملی پوش تیم کشورمان در صدر قرار دارد.
در این مطلب آمده است: " بلند قامت ترین پارالمپین ریو 2016، تیم ملی ایران را در توکیو نیز همراهی خواهد کرد تا از عنوان قهرمانی تیمش در پارالمپیک 2020 دفاع کند. مرتضی همچنین در سال 2018 به تیم ایران کمک کرد تا حریف سنتی خود و مدافع عنوان قهرمانی جهان یعنی بوسنی و هرزه گوین را شکست دهد و پس از 8 سال مجددا به مدال طلای مسابقات جهانی دست یابد. 
مرتضی مهرزاد در بازی های ریو 2016، جایی که تیم ایران ششمین طلای پارالمپیک خود را کسب کرد، موفق شد عنوان دومین اسپکر برتر بازی ها را از آن خود کند. لازم به ذکر است که ایران و بوسنی هرزه گوین، در فینال پنج دوره اخیر بازی های پارالمپیک در برابر هم صف آرائی کرده اند. 
مرتضی مهرزاد توانسته با بلاک های یک متر و 96 سانتی متری خود و اسپک های بلندش به تیم قدرتمند ایران کمک کند و چالش های جدی برای مربیان تیم های مختلف ایجاد نماید.
مرتضی پس از حضورش در یک برنامه تلویزیونی، مورد توجه مربیان والیبال نشسته قرار گرفت و در سال 2011 فعالیت خود را در رشته والیبال نشسته آغاز کرد و در مارس 2016 به تیم ملی دعوت شد."
کد خبر : ۴,۲۵۲
اشتراک در