۲۱ تیر ۱۴۰۰ ۲۱:۴۷
تقدیر رئیس سازمان بهزیستی کشور از ورزشکاران اعزامی به پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰
 
دکتر قبادی دانا امروز در اردوی آمادگی تیم ملی تیراندازی جانبازان و معلولین و دیدار والیبال نشسته ایران و روسیه حضور یافت.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، دکتر قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کل کشور به همراه خسروی وفا رئیس کمیته ملی پارالمپیک و جمعی از مسئولین امروز دوشنبه بیست و یکم تیرماه با حضور در اردوی آمادگی تیم ملی تیراندازی از تمرینات ملی پوشان کشورمان بازدید کرد.
همچنین مسئولین با حضور در دیدار والیبال نشسته مردان ایران و روسیه از نزدیک این رویداد را نظاره کردند.
در این بازدید رضایی سرمربی تیم ملی والیبال نشسته و امیری سرمربی تیم ملی تیراندازی درباره وضعیت ملی پوشان و اردوهای آمادگی توضیحاتی را ارائه دادند.
قبادی دانا در این دیدار بیان کرد: کنار شما قهرمانان ایستادن باعث افتخار است. ملی پوشان ما به جوانان کشور امید می دهند چرا که با توانمندی های خود به جایگاهی رسیدید که بسیار ارزشمند است. حضور شما در همین مرحله نیز حکم مدال طلا دارد.
رئیس سازمان بهزیستی در پایان گفت: برای عرض قدردانی و خدا قوت به این عزیزان آمدیم انرژی بگیریم و به این عزیزان امید دهیم با وجود اینکه هنوز در پارالمپیک شرکت نکرده‌اند و مدالی کسب نکردند اما همین که افراد دارای معلولیت ثابت کردند این توانایی را دارند که بتوانند به عنوان نماینده شایسته جمهوری اسلامی ایران در تیم پارالمپیک قرار بگیرند شایسته قدردانی و سپاس هستند.
رئیس سازمان بهزیستی کشور، ادامه داد: خدمت این افراد رسیدیم و هدیه ناقابلی از طرف سازمان بهزیستی کشور برای اعضای تیم منتخب پارالمپیک در رشته‌های مختلف اعزامی به مسابقات پارالمپیک توکیو ۲۰۲۱ خواهیم داشت و به هر یک از این ورزشکاران مبلغ ۲۵ میلیون تومان تا قبل از اعزام به توکیو به حساب آنها واریز خواهد شد.
وی با ابراز امیدواری از کسب مدال‌های رنگارنگ توسط این عزیزان که باعث افتخار جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: در این صورت نیز حتما وزارت ورزش و سایر مجموعه‌ها قدردانی لازم را از این عزیزان خواهند داشت. قبادی‌دانا در پاسخ به اینکه آیا سازمان بهزیستی کشور همچنان حمایت‌ها را ادامه خواهد داد، گفت: بله، ما شاهد هستیم که حدود ۶۴ نفر از افراد دارای معلولیت امسال در المپیک توکیو ۲۰۲۱ که با یکسال تاخیر شکل می‌گیرد، شرکت خواهند کرد. در سال‌های گذشته نیز از این حمایت‌ها وجود داشته و ما سعی کردیم این حمایت‌ها را تقویت کنیم. در کنار این افراد قرار گرفتن برای ما باعث انرژی و امید خواهد بود.
رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه افرادی که محدودیت‌های جسمی ندارند هم با دیدن این عزیزان روحیه و امید می‌گیرند، ادامه داد: این نشان می‌دهد که محدودیت‌هایی که در اثر مشکلات جسمی برای آن‌ها به وجود آمده مانع درخشش آن‌ها در عرصه جهانی نیست و می‌توان با داشتن محدودیت‌های جسمی و حرکتی در عرصه ورزش درخشید و برای کشور افتخارآفرینی کرد. وی به تخصیص مکان‌ها و سالن‌های ورزشی که در سازمان بهزیستی کشور هستند برای افراد دارای معلولیت خبر داد و گفت: در زمینه تقویت ورزش همگانی برای افراد دارای معلولیت فعالیت‌های خوبی در بهزیستی شکل گرفته است تا باعث نشود افراد دارای معلولیت در شهرها و روستاها، در کنج خانه‌ها بمانند بلکه بتوانند به عرصه اجتماع ورود پیدا کنند. تمام تلاش ما بر این است که زمینه‌های لازم برای حضور افراد دارای معلولیت در عرصه اجتماع را فراهم کنیم با مناسب‌سازی فضاهای فیزیکی در محیط ورزشی فرهنگی، هنری و اجتماعی سعی کردیم شرایط خوبی را به وجود آوریم تا در جشنواره‌های ورزشی برای ورزش همگانی و همچنین ورزش قهرمانی برای افراد دارای معلولیت بتوانند تلاش می‌کنیم که بتوانند در عرصه‌های ورزشی جهانی و ملی بدرخشند.
 

تیراندازی

 

والیبال یازده
والیبال ده
والیبال نه
والیبال هشت
والیبال هفت

عکس: رضا جوشقانی 

کد خبر : ۴,۲۳۱
اشتراک در