۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۰۳
ششمین دوره مسابقات قهرمانی پاراتکواندو آسیا 2021 - لبنان؛

تیم ملی پاراتکواندو ایران با شایستگی قهرمان آسیا شد/ خانلرخانی بهترین مربی قاره کهن

تیم ملی پاراتکواندو ایران با شایستگی قهرمان آسیا شد/ خانلرخانی بهترین مربی قاره کهن
 
در پایان ششمین دوره مسابقات قهرمانی پاراتکواندو آسیا، تیم‌ملی کشورمان با کسب 4 مدال طلا، یک نقره و 2 برنز توانست برای ششمین مرتبه مقتدرانه بر سکوی نخست آسیا بایستد و کاپ اولی را بالای سر ببرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، ششمین دوره مسابقات قهرمانی پاراتکواندو آسیا سه شنبه - 25 خردادماه با حضور 84 ورزشکار از 20 کشور در سالن "نوهاد نوفال" بیروت برگزار شد.
تیم‌ملی پاراتکواندو کشورمان با 4 مدال طلای مهدی پوررهنما، اصغر عزیزی، سعید صادقیان پور و مهتاب نبوی، یک نقره حامد حق شناس و 2 برنز مهدی بهرامی آذر و رایحه شهاب مقتدرانه توانست برای ششمین مرتبه عنوان قهرمانی این دوره از رقابت‌ها را به نام خود ثبت کند.
قزاقستان با 3 طلا، 2 نقره و یک برنز بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد و ترکیه با 2 طلا، 2 نقره و 4 برنز سوم شد.
پیام خانلرخانی به عنوان بهترین مربی معرفی و اصغر عزیزی که موفق به کسب مدال طلا این دوره از رقابت‌ها شده بودند به عنوان فنی ترین بازیکن انتخاب شد.
با توجه به اینکه در وزن مهتاب نبوی تعداد شرکت کننده‌ها به حد نصاب نرسید، این هوگوپوش در کلاس بالاتر نیز مبارزه کرد اما در کلاس خود نیز مدال طلا کسب کرد.
مهدی پوررهنما در وزن 75- کیلوگرم (K44)، اصغر عزیزی در وزن 75+ کیلوگرم (K44)، سعید صادقیان پور در وزن 61- کیلوگرم (K42)، حامد حق شناس در وزن 75+ کیلوگرم (K44) و مهدی بهرامی آذر در وزن 75+ کیلوگرم (K43) در ترکیب تیم ملی پاراتکواندو مردان قرار داشتند و فاطمه دودانگه در وزن 49- کیلوگرم (K44)، مهتاب نبوی در وزن 58- کیلوگرم (K41) و رایحه شهاب در وزن 58+ کیلوگرم (K44) نیز به عنوان نمایندگان پاراتکواندو بانوان ایران در این رقابت‌ها شرکت کردند.
پیام خانلرخانی سرمربیگری و مهدی احمدی مربیگری تیم ملی پاراتکواندو را برعهده دارد؛ عاطفه کشاورز نیز سرمربی و الهه مهربانی مربی تیم ملی پاراتکواندو بانوان است.
گفتنی است؛ تیم‌ملی پاراتکواندو کشورمان ساعت 00:05 بامداد روز پنجشنبه - 27 خردادماه از طریق فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) وارد ایران می‌شوند.
 
کد خبر : ۴,۱۶۰
اشتراک در