۲۰ مهر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۱
دوئیسبورگ-آلمان-میزبان-مرحله-نهایی--رقابت-های--مقدماتی-والیبال-نشسته-بازی-های-توکیو-۲۰۲۰
وب سایت رسمی بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ از برگزاری مرحله نهایی رقابت های مقدماتی والیبال نشسته مردان توکیو ۲۰۲۰ به میزبانی شهر دوئیسبورگ آلمان خبر داد
وب سایت رسمی بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ از برگزاری مرحله نهایی رقابت های مقدماتی والیبال نشسته مردان توکیو ۲۰۲۰ به میزبانی شهر دوئیسبورگ آلمان خبر داد.
این بازی های مقرر بود ماه مارچ برگزار شود که به دلیل همه گیری بیماری کرونا لغو شد و فدراسیون جهانی پاراوالیبال به تازگی اعلام کرده است که از ۱۵ تا ۱۹ فوریه سال ۲۰۲۱ و با همکاری کمیته ملی پارالمپیک آلمان برگزار خواهد شد.
تا کنون تیم های ملی ژاپن، جمهوری اسلامی ایران، بوسنی و هرزه گوین، چین، روسیه، برزیل و مصر برای بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ در بخش مردان کسب سهمیه کرده اند.
در بخش بانوان نیز تیم های ژاپن، روسیه، آمریکا، چین، ایتالیا، برزیل و روآند، حضور خود را قطعی کرده اند و تیم کانادا نیز که در فوریه ۲۰۲۰ توانست اوکراین را در خانه شکست دهد، صاحب آخرین سهمیه دربخش بانوان شد.
در بازی های پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ نیز تیم آمریکا در بخش بانوان به عنوان قهرمانی دست یافت و پس از آن تیم های چین و برزیل به ترتیب صاحب مدال نقره و برنز شدند.رقابت دیرینه ایران و بوسنی 
از زمان شروع رقابت های والیبال نشسته که سال ۱۹۸۰ در شهر آرنهم هلند برگزار شد، ایران توانسته شش بار عنوان قهرمانی بازی های پارالمپیک را به نام خود ثبت کند و در پنج دوره گذشته این بازی ها، به صورت متناوب با رقبیب دیرینه خود بوسنی و هرزه گوین به دیدار پایانی راه یافته است.
 در این خبر با اشاره به ملی پوش بلند قامت ایرانی آمده است: "مرتضی مهرزاد، بلند قامت ترین ورزشکار مرد در رقابت های پارالمپیک گذشته نیز سودای موفقیت بیشتر در توکیو ۲۰۲۰ را در سر می پروراند.
این ورزشکار با قد ۲ متر و ۴۶ سانتی متر، بلند قامت ترین مرد ایران نیز به شمار می رود و امیدوار است همراه با تیم ملی کشورش دومین عنوان قهرمانی خود در بازی های پارالمپیک را بدست آورد." 

کد خبر : ۳,۹۷۳
اشتراک در