۲۷ خرداد ۱۳۹۸

نعمتی : دیپلم افتخار اتحادیه جهانی المپین ها به خاطر تلاشهایم در مسیر المپیک به من تعلق گرفت

نعمتی--دیپلم-افتخار-اتحادیه-جهانی-المپین-ها-به-خاطر-تلاشهایم-در-مسیر-المپیک-به-من-تعلق-گرفت
زهرا نعمتی در گفتگو با روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک در خصوص دریافت دیپلم افتخار اتحادیه المپین ها توضیحاتی ارائه داد.
زهرا نعمتی در گفتگو با روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک در خصوص دریافت دیپلم افتخار اتحادیه جهانی المپین ها توضیحاتی ارائه داد.
وی گفـت: این دیپلم افتخار در حاشیه مسابقات قهرمانی جهان تیراندازی با کمان هلند به من اهدا شد و برای من جای افتخار است که به عنوان یک بانوی ایرانی و برای اولین بار این دیپلم را دریافت می کنم.
نعمتی افزود: این دیپلم تا کنون به ۱۴۷ ورزشکار تیراندازی با کمان در ادوار مختلف المپیک اهدا شده ولی در نهایت ۲۰ نفر از این تعداد نسبت به همه دوره های المپیک ویژه تر دیده شدند و  امتیازات ویژه ای نیز به آنها تعلق گرفت که من هم یکی از این ۲۰ نفر هستم و به خاطر شرکت در المپیک ریو ۲۰۱۶ این دیپلم به من اهدا شد.

وی گفت: به عنوان مثال یکی از این امتیازات ویژه اهدای پین "OLY" است که به بیست ورزشکار برگزیده اهدا شد و خوشحالم که من هم صاحب یکی از آنها هستم.


دارنده دو نشان طلای بازی  های پارالمپیک خاطر نشان کرد: رئیس فدراسیون جهانی تیراندازی با کمان در زمان اهدای این دیپلم به من خاطر نشان کرد که این عنوان نه به خاطر موفقیت ها، بلکه به خاطر تلاشی که در مسیر اهداف المپیک داشته ام و راهی که طی کرده ام به من تعلق گرفته است وخوشحالم که به عنوان یک ورزشکار المپیکی هم دیده شدم.


زهرا نعمتی در جریان بازی های المپیک ریو ۲۰۱۶ علاوه بر پرچم داری کاروان المپیک، تنها نماینده ایران در بخش تیراندازی با کمان بود و در بازی های پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ نیز توانست به یک نشان طلا و یک نشان نقره دست یابد.

تعداد بازدید : ۹۰
کد خبر : ۳,۷۱۰