۲۵ بهمن ۱۳۹۶

قلی فلاح: هدف اصلی من هموار کردن راه برای نابینایان ایران است

قلی-فلاح--هدف-اصلی-من-هموار-کردن-راه-برای-نابینایان-ایران-است
ملی پوش پارا اسکی ایران قصد دارد با حضور در بازی های پارالمپیک زمستانی راه را برای نابینایان ایران هموار کند تا به ورزش روی آورند.
ملی پوش پارا اسکی ایران قصد دارد با حضور در بازی های پارالمپیک زمستانی راه را برای نابینایان ایران هموار کند تا به ورزش روی آورند.

الهه قلی فلاح که با یک ماه تمرین در رشته پارا اسکی در مسابقات جام جهانی آلمان شرکت کرد و از شانس بالایی برای کسب سهمیه ورودی بازی های پارالمپیک زمستانی برخوردار است به سایت کمیته ملی پارالمپیک گفت: از سال ۸۷ تمریناتم را در رشته دو و میدانی آغاز کردم و هر سال روی سکوی قهرمانی بودم. با افرادی که همکلاس من نبودند رقابت کرده و صاحب مقام شدم.

وی افزود: در رقابت های دو و میدانی قهرمانی کشور امسال شرکت کرده بودم که عیسی ساوه شمشکی (رئیس انجمن پارا اسکی) برای استعدادیابی به محل برگزاری رقابت ها آمده بود که مربی من از ایشان پرسید می توانند ورزشکار نابینا هم معرفی کنیم و آقای ساوه شمشکی هم پذیرفتند.

ملی پوش پارا اسکی ایران که از اول اسفندماه در اردوی آمادگی تیم ملی شرکت می کند، ادامه داد: در شهر خودم زنجان تمرینات بدنسازی و دو و میدانی را انجام می دادم و وقتی وارد اردوی اسکی شدیم، مدتی برف نیامد و تمریناتمان را با رول اسکی انجام می دادیم. فقط هفت جسله آخر برف بارید که من برای اولین بار روی برف پای گذاشتم و در ایران هفت جلسه اسکی بازی کردم. بعد از آن برای شرکت در مسابقات جام جهانی به آلمان سفر کردیم. این رقابت ها از سطح بالایی برخوردار بود و سه کلاس مسابقات نابینایان ادغام شد و من در این رقابت عنوان دوازدهم جهان را به دست آوردم. در حال حاضر نیز شانس زیادی برای کسب سهمیه بازی های پارالمپیک زمستانی دارم.

وی گفت: برای شرکت در بازی های پارالمپیک زمستانی شانس زیادی دارم. این رقابت ها آخرین پله ورزشی است و امیدوارم در این مسابقات نتیجه خوبی کسب کنم. هدف اصلی من این است که راه را برای همه نابینایان هموطن عزیزم هموار کنم تا به ورزش روی آورند.

قلی فلاح همچنین قصد دارد در مسابقات انتخابی دو و میدانی که اردیبهشت ماه برای بازی های پارا آسیایی جاکارتا برگزار می شود، شرکت کند. وی در این خصوص اظهار داشت: من دونده استقامتی نابینایان و کم بینایان هستم و قصد دارم در رقابت های انتخابی تیم ملی هم شرکت کنم تا برای بازی های پاراآسیایی جاکارتا انتخاب شوم.

تعداد بازدید : ۴۲
کد خبر : ۳,۳۶۱