۱۰ بهمن ۱۳۹۶

روسیه از حضور در پارالمپیک زمستانی ۲۰۱۸ محروم شد

روسیه-از-حضور-در-پارالمپیک-زمستانی-۲۰۱۸-محروم-شد
کشور روسیه در تازه ترین تصمیم کمیته بین المللی پارالمپیک از حضور در بازی های پارالمپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ چانگ محروم شده است.
کشور روسیه در تازه ترین تصمیم کمیته بین المللی پارالمپیک از حضور در بازی های پارالمپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ چانگ محروم شده است.

به گزارش سایت کمیته ملی پارالمپیک، در نشستی که روز دوشنبه در بُن برگزار شد چنین تصمیمی اتخاذ شد البته با توجه به پیشرفت کمیته ضد دوپینگ کشور روسیه، پارالمپین های واجد شرایط این کشور می توانند در پنج رشته ورزشی و زیر پرچم کشور بیطرف در این بازی ها شرکت کنند.

«اندرو پارسونز»، رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک، گفت مقامات روسی همکاری لازم با نهادهای قانونگذار مرتبط با دوپینگ را نداشته اند ضمن اینکه نتوانسته اند مدارک لازم جهت رد دوپینگ سیستماتیک در دو سال گذشته را ارائه کنند.

رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک همچنین از پیشرفت روسیه در خصوص پژوهش های ضد دوپینگ با احترام یاد کرد؛ پیشرفتی که سبب شده اعتماد به نفس این نهاد در تشخیص ورزشکار پاک و آنهایی که به مواد نیروزا آلوده هستند، بالا برود.

برخلاف کمیته بین المللی المپیک، کمیته بین المللی پارالمپیک بر سر مواضع خود مبنی بر محروم کردن ورزشکاران روسی از بازی های زمستانی ایستاده است.

طبق اعلام کمیته بین المللی المپیک، ۱۶۹ ورزشکار روسی می توانند در بازی های المپیک زمستانی پیونگ چانگ شرکت داشته باشند.
تعداد بازدید : ۲۷
کد خبر : ۳,۳۲۱

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.