۹ دی ۱۳۹۶

معاون ورزش قهرمانی فدراسیون جانبازان اولویت های حمایتی ورزش معلولان را تشریح کرد

معاون-ورزش-قهرمانی-فدراسیون-جانبازان-اولویت-های-حمایتی-ورزش-معلولان-را-تشریح-کرد
محمدرضا گلشنی، معاون ورزش قهرمانی فدراسیون جانبازان و معلولان، اولویت بندی حمایتی کمیته ملی پارالمپیک از رشته های ورزشی افراد دارای معلولیت را تشریح کرد.
محمدرضا گلشنی، معاون ورزش قهرمانی فدراسیون جانبازان و معلولان، اولویت بندی حمایتی کمیته ملی پارالمپیک از رشته های ورزشی افراد دارای معلولیت را تشریح کرد.

گلشنی به سایت کمیته ملی پارالمپیک گفت: بعد از مسابقات بسکتبال با ویلچر قهرمانی آسیا و اقیانوسیه که متاسفانه تیم ملی بانوان نتوانست سهمیه بازی های پاراآسیایی جاکارتا را کسب کند، جلساتی  پی در پی را برای اعزام تیم ملی به بازی های پاراآسیایی جاکارتا برگزار کردیم که در نهایت موافقت شد تیم ملی بانوان در مسابقات انتخابی بازی های پاراآسیایی شرکت کند. این مسابقات اسفندماه در شهر بانکوک تایلند برگزار می شود.

وی افزود: اگر ملی پوشان موفق به کسب سهمیه بازی های پاراآسیایی جاکارتا شوند می توانیم نیم نگاهی به کسب مقام سومی در این مسابقات داشته باشیم که این امر بستگی به برگزاری اردوهای مداوم و هماهنگی ملی پوشان با کادر فنی جدید دارد تا سکوی سوم بازی ها را برای آنها متصور شویم.

وی ادامه داد: چهار تیم برتر مسابقات انتخابی بازی های پاراآسیایی جاکارتا می توانند سهمیه این بازی های را کسب کنند، نمی خواهیم آخرین تیمی باشیم که سهمیه این بازی ها را کسب می کند. یعنی ملی پوشان باید برای ایستادن بر سکوی نخست یا دوم مسابقات کسب سهمیه تلاش کنند تا سال آینده شاهد حضورشان در بازی های پاراآسیایی جاکارتا باشیم.

معاون ورزش قهرمانی فدراسیون جانبازان و معلولان یادآور شد: اگر تیم ملی به عنوان تیم چهارم سهمیه کسب کند نمی توانیم از این تیم در بازی های پاراآسیایی جاکارتا دفاع کنیم به همین دلیل باید عملکرد خوبی در این مسابقات از خودشان نشان دهند تا از آنها حمایت کنیم و تحت حمایت کمیته ملی پارالمپیک قرار گیرند. این تیم باید در بازی های پاراآسیایی جاکارتا عنوان سوم را کسب کند.

وی درباره شرایط تیم ملی والیبال نشسته گفت: تیم ملی والیبال نشسته مردان سال پر کاری را در پیش دارد. آنها مسابقات Super Six را در پیش دارند که به میزبانی شهر تبریز برگزار می شود سپس باید در مسابقات جهانی و بازی های پاراآسیایی جاکارتا شرکت کنند. این تیم شانس کسب مدال طلای مسابقات جهانی و بازی های پاراآسیایی را دارد و با این شرایط در دسته تیم هایی است که از حمایت کمیته ملی پارالمپیک برخوردار می شود. اردوهای آمادگی این تیم تا چند روز آینده برگزار می شود.

وی افزود: تیم ملی والیبال نشسته بانوان هم از آنجایی که شانس کسب عنوان سومی را دارد در دسته رشته های الویت سوم حمایتی کمیته ملی پارالمپیک است. اردوی نخست این تیم برگزار شده است و اردوی بعدی آنها در این ماه برگزار می شود. امیدوارم این اردوها سطح آمادگی بانوان را بالا ببرد تا شاهد موفقیتشان در مسابقات باشیم. البته موضوع برگزاری مسابقات Super Six بانوان نیز مطرح است که در ایران برگزار نمی شود و حضور تیم ملی بانوان در این مسابقات در حد مکاتبه است.

گلشنی درباره رشته های رکوردی مثل پارا تیراندازی و پارا تیراندازی باکمان گفت: جایگاه رشته های مختلف بر اساس سیاست های کمیته ملی پارالمپیک تعیین می شود. ورزش های رکوردی براساس رکوردهای مشخص شده و رشته های تیمی هم بر اساس سابقه کاری مورد حمایت کمیته ملی پارالمپیک قرار می گیرند. براین اساس درباره تعداد اردوهای آمادگی و اعزام های تدارکاتی تصمیم گیری می شود.

گلشنی در پایان گفت: اردوهای تیم ملی پارا تیراندازی و پارا تیراندازی باکمان آغاز شده است و تعداد نفرات اعزامی و مورد حمایت کمیته ملی پارالمپیک براساس رکوردهای اعلام شده انجام می گیرد. اگر افراد دیگری غیر از این ورزشکاران در اردو حضور داشته باشند برای پشتوانه سازی تیم ملی است. حمایت از پارا تیراندازی برای کسب مدال طلا است و در سطح یک رشته های حمایتی قرار دارد. رشته پارا وزنه برداری نیز بعد از کسب عنوان قهرمانی بازیهای پاراآسیایی جوانان امارات و قهرمانی رقابت های قهرمانی جهان در مکزیکوسیتی در بخش آقایان از ماه آینده اردوهای آمادگی خود را آغاز می کند. این تیم نیز در رده رشته های حمایتی الویت یک کمیته ملی پارالمپیک است.

تعداد بازدید : ۳۱
کد خبر : ۳,۲۳۰

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.