۲۵ مهر ۱۳۹۵

اعلام برنامه های پیش بینی شده برای آماده سازی جهانی تیم ملی فوتبال هفت نفره

اعلام-برنامه-های-پیش-بینی-شده-برای-آماده-سازی-جهانی-تیم-ملی-فوتبال-هفت-نفره
بنا بر اعلام رئیس کمیته فوتبال هفت نفره آغاز اردوی غیرمتمرکز با انجام بدنسازی از زمستان، پیگیری تمرینات به صورت متمرکز از فروردین ماه سال آینده و حضور در یک تورنمنت رسمی برنامه کلی است که برای آماده سازی تیم ملی جهت حضور در رقابت های انتخابی ۲۰۱۷ آرژانتین در نظر گرفته شده است.
بنا بر اعلام رئیس کمیته فوتبال هفت نفره آغاز اردوی غیرمتمرکز با انجام بدنسازی از زمستان، پیگیری تمرینات به صورت متمرکز از فروردین ماه سال آینده و حضور در یک تورنمنت رسمی برنامه کلی است که برای آماده سازی تیم ملی جهت حضور در رقابت های انتخابی ۲۰۱۷ آرژانتین در نظر گرفته شده است. 

به گزارش سایت کمیته ملی پارالمپیک، تیم ملی فوتبال هفت نفره که در بازی های پارالمپیک ریو به عنوان نایب قهرمانی دست یافت، مسابقات قهرمانی جهان را در پیش دارد. این رقابت ها شهریورماه سال آینده به میزبانی آرژانتین برگزار می شود و تیم ملی فوتبال هفت نفره ایران به واسطه سهمیه ای که دو ماه پیش از حضور در رقابت های انتخابی دانمارک به دست آورد، در آن شرکت خواهد کرد. 

این در حالی است که ترکیب تیم ملی فوتبال هفت نفره به خاطر کنار رفتن برخی بازیکنان و لزوم جذب بازیکنان جوان‌تر به عنوان جایگزین، تغییراتی خواهد داشت و این می‌طلبد تا برنامه های مورد نظر برای آماده سازی این تیم هر چه زودتر مشخص و نهایی شود.

امین اله مانی، رئیس کمیته فوتبال هفت نفره، که هدایت تیم ملی را هم در بازی های پارالمپیک بر عهده داشت، در گفتگو با سایت کمیته ملی پارالمپیک ضمن اشاره به این موضوع اظهارداشت: با توجه به خداحافظی برخی بازیکنان، ترکیب تیم ملی برای مسابقات جهانی ۲۰۱۷ باید تقویت شود. باید در برخی پست ها بازیکنان جدید جذب شوند. 


وی تصریح کرد: البته اینکه قبل از هر گونه اقدام برای تیم ملی فوتبال هفت نفره و برنامه ریزی جهت مسابقات جهانی آرژانتین، باید ببینم مسئولان کمیته ملی پارالمپیک در جمع‌بندی های خود از عملکرد تک تک رشته های اعزامی به ریو، به چه نتیجه ای در مورد فوتبال هفت نفره می رسند و چه تصمیمی در مورد این رشته اتخاذ می کنند. هر تصمیمی گرفته شود ما تابع آن خواهیم بود. 


رئیس کمیته فوتبال هفت نفره به یک موضوع دیگر در رابطه با برنامه ریزی برای تیم ملی اعزامی به مسابقات جهانی اشاره کرد و گفت: باید ببینیم نظر مسئولان در رابطه با کادر فنی این تیم به چه صورت است؛ اگر قرار براین باشد من همچنان سرمربی تیم ملی باشم و این تیم را در مسابقات جهانی آرژانتین همانند بازی های پارالمپیک همراهی کنم برنامه‌های خود را به صورت غیرمتمرکز از زمستان آغاز می کنیم. 


وی در این رابطه ادامه داد: بر این اساس به تمام بازیکنان منتخب برای حضور در اردوهای آماده سازی تیم ملی فوتبال هفت نفره، برنامه بدنسازی داده می شود تا در ایام زمستان به صورت غیرمتمرکز پیگیر آن باشند سپس از فرودین ماه هم اردوهای متمرکز خود را آغاز می کنیم.


اله مانی در مورد اینکه اگر نظر مسئولان بر تغییر کادرفنی فعلی باشد، گفت: در این صورت باید گزینه های جدید مشخص و هر چه زودتر معرفی شوند. چراکه طی روزهای ۱۵ تا ۲۰ آبان ماه رقابت های دسته اول قهرمانی کشور به میزبانی رشت برگزار می شود و سرمربی تیم ملی باید در محل برگزاری این مسابقات حضور داشته باشد تا بازیکنان را آنالیز و برای شرکت در اردوهای تیم ملی، آنها را انتخاب کند. 


سرمربی تیم ملی فوتبال هفت نفره در بازی های پارالمپیک ریو تاکید کرد: علاوه بر همه اینها تیم ملی فوتبال هفت نفره تا پیش از شرکت در مسابقات قهرمانی جهان حتما باید در یک تورنمنت بین المللی که مورد تایید کمیته بین المللی پارالمپیک است، شرکت کند. این اعزام الزامی است چون بازیکنان جدیدی که جذب تیم می شوند باید بتوانند با حضور در یک رویداد رسمی تاییدیه کلاس پزشکی خود را بگیرند.
تعداد بازدید : ۱۳۱
کد خبر : ۱,۸۴۸