۲۴ مهر ۱۳۹۵

علی اصغر هادیزاده: روز ملی پارالمپیک گرامی داشته می شود

علی-اصغر-هادیزاده---روز-ملی-پارالمپیک-گرامی-داشته-می-شود
دبیر ستاد روز ملی پارالمپیک گفت مراسم بزرگداشت روز پارالمپیک به روال هر سال برگزار می شود اما بدون برگزاری مراسم جشن.

دبیر ستاد روز ملی پارالمپیک گفت مراسم بزرگداشت روز پارالمپیک به روال هر سال برگزار می شود اما بدون برگزاری مراسم جشن.

به گزارش سایت کمیته ملی پارالمپیک، بزرگداشت روز پارالمپیک با تصویب شوراى فرهنگ عمومى کشور در تاریخ ۲۴ مهر ماه برگزار می شود و در تقویم ملى ایران نیز ثبت شده است. کمیته ملی پارالمپیک ایران هر ساله به مناسبت این روز، برنامه‌های متنوعی را در سراسر کشور برگزار می‌کند که با استقبال کشورهای دیگر و نیز کمیته بین‌المللی پارالمپیک روبرو شده است.

علی اصغر هادیزاده در گفتگو با سایت کمیته ملی پارالمپیک در خصوص بزرگداشت این روز اظهار داشت: ما به رسم هر ساله مراسم بزرگداشت روز پارالمپیک را برگزار می کنیم اما به دلیل مصادف شدن این روز با ایام سوگواری ابا عبدالله حسین (ع)، مراسم جشن و تجمع کودکان معلول در ورزشگاه آزادی، از برنامه حذف خواهد شد.

دبیر ستاد پارالمپیک گفت مراسم جشن ویژه کودکان معلول روز ۱۲ آذر ماه با همکاری سازمان بهزیستی کشور برگزار خواهد شد.

هادیزاده در خصوص روز ملی پارالمپیک اظهار داشت: در این روز مراسم متنوعی از جمله راهپیمایی، ویلچررانی، ملاقات با مسئولان در استانداری ها و دیگر برنامه های ویژه ورزش معلولان را خواهیم داشت.

وی در پرسش به این سوال که تجمع نکردن کودکان در ورزشگاه آزادی تاثیری بر بزرگداشت این روز نخواهد داشت، گفت: از نظر من هرگز. چون ما برنامه های خود را طبق آنچه تدارک دیده ایم انجام خواهیم داد و امیدوارم در پایان هفته نتایج مطلوبی را شاهد باشیم.
بزرگداشت روز پارالمپیک با شعار «توکل، توانمندی، امید و شادابی در مسیر پارالمپیک» برگزار می شود.

تعداد بازدید : ۱۲۸
کد خبر : ۱,۸۴۴