۱۷ مهر ۱۳۹۵ ۰۷:۰۴
زمان-اردوهای-آماده-سازی-تیم-بسکتبال-با-ویلچر-زیر-۲۳-سال-برای-کسب-سهمیه-جهانی-اعلام-شد
از سوی انجمن بسکتبال با ویلچر و برای آماده سازی تیم زیر ۲۳ سال جهت حضور در رقابت های انتخابی جهان سه مرحله اردوی آماده سازی پیش بینی شده است که این اردوها از آبان ماه آغاز خواهد شد.
از سوی انجمن بسکتبال با ویلچر و برای آماده سازی تیم زیر ۲۳ سال جهت حضور در رقابت های انتخابی جهان، سه مرحله اردوی آماده سازی پیش بینی شده است که این اردوها از آبان ماه آغاز خواهد شد.

به گزارش سایت کمیته ملی پارالمپیک، سال میلادی آینده کشور کانادا میزبان مسابقات بسکتبال با ویلچر قهرمانی جهان در رده سنی زیر ۲۳ سال است. رقابت های انتخابی برای کسب سهمیه این مسابقات در منطقه آسیا، دوم تا نهم بهمن ماه به میزبانی تایلند برگزار می شود و تیم بسکتبال با ویلچر زیر ۲۳ سال ایران هم در آن حضور خواهد داشت. حضور در این مسابقات اولین برنامه مصوبی است که در تقویم انجمن بسکتبال با ویلچر ایران بعد از بازیهای پارالمپیک گنجانده شده است.

برای آماده سازی تیم بسکتبال با ویلچر زیر ۲۳ سال ایران جهت حضور در رقابت های قهرمانی آسیا و انتخابی جهان، سه مرحله اردوی آماده سازی پیش بینی شده است. دو مرحله ابتدایی اردوها به ترتیب اواخر آبان ماه و اواخر آذرماه برگزار می شود و مرحله سوم و نهایی نیز اواخر دی ماه برگزار می شود که متصل به اعزام خواهد بود.

حبیب خمجانی، رئیس انجمن بسکتبال با ویلچر ایران، در گفتگو با سایت کمیته ملی پارالمپیک ضمن اشاره به این موضوع اظهارداشت: طی فراخوانی به تمام هیات های استانی، از آنها خواسته ایم تا بازیکنان مستعد متولد ۱۹۹۵ به بالا را برای حضور در اردوهای آماده سازی تیم بسکتبال با ویلچر زیر ۲۳ سال معرفی کنند. تا آبان ماه فهرست این دسته بازیکنان نهایی می شود و بر اساس آن از اواخر این ماه (آبان) اردوهای آماده سازی را آغاز می کنیم.

وی در مورد کادر فنی تیم زیر ۲۳ سال بسکتبال با ویلچر گفت: هدایت این تیم که بر عهده حسن پالار است اما دیگر اعضای کادرفنی و کمک های وی هنوز معرفی نشده اند. احتمال دارد طی این هفته در این زمینه تصمیم گیری شود.

رئیس انجمن بسکتبال با ویلچر با یادآوری اینکه به غیر از حضور در رقابت های زیر ۲۳ سال آسیا و انتخابی جهان فعلا برنامه مصوب دیگری جهت اجرا وجود ندارد، خاطرنشان کرد: مسابقات جهانی این رده سنی سال آینده برگزار می شود. سه تیم برتر آسیا نیز سهمیه این رقابت ها را کسب می کنند.

کد خبر : ۱,۸۳۵
اشتراک در