۱۲ اَمرداد ۱۳۹۴

سیامند رحمان - مسیری ده ساله که از 120 به 295 کیلوگرم رسید

سیامند-رحمان---مسیری-ده-ساله-که-از-120-به-295-کیلوگرم-رسید
سیامند رحمــان، قوی ترین مرد دارای معلولیت جهـــان، یک گام بیشتــــر تا ثبت بالاترین رکورد تاریخ وزنه برداری، 300 کیاوگرم، فاصله ندارد و برای این حرکت تاریخی، چشم انتظار بازی های پارالمپیک 2016 ریو است.

وی اخیرا در رقابت های قهرمانی آزاد آسیا و اقیانوسیه که در کشور قزاقستان برپا بود، موفق شد دو بار رکورد پیشین خود را که در بازی های پاراآسیایی اینچئون به ثبت رسانده بود، ارتقا دهد و اکنون با رکورد 295 کیلوگرم، همچنان عنوان قوی ترین مرد دارای معلولیت جهان را برای خود حفظ کرده است.

قهرمان طلایی رقابت های قزاقستان در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون پیرامون سطح این مسابقات گفت: رقابت های قزاقستان در سطحی بالاتر از انتظار برگزار شد و همه کشورها با قدرت تمام در آن حضور یافته بودند. به جرات می توانم بگویم که رقابت های قزاقستان از نظر برگزاری، سالن و استیج، چیزی از بازی های پارالمپیک لندن کم نداشت.

رحمان افزود: در گروه فــوق سنگین 12 وزنه بردار حضــور داشتند که رقابت من در گــروه A با شش وزنه بردار انجام شد. در حرکت اول 270 کیلوگرم را انتخاب کردم و در دو حرکت باقـــی مانده، با انتخــاب وزنه های 293 و 295، رکورد پیشین جهان را که خودم در بازی های پاراآسیایی اینچئون به ثبت رسانده بودم، دو بار ارتقا دادم.

دارنده نشان طلایی بازی های پارالمپیک لندن خاطر نشان کرد: رقابت های وزنه برداری به خصوص در دسته فوق سنگین، جذابیت زیادی دارد و در قزاقستان نیز روز مسابقه من و آقای امین زاده سالن از شور و اشتیاق خاصی برخوردار بود و تماشاچیان زیادی برای دیدن مسابقه آمده بودند.

وی با اشاره به مسیری که در ورزش قهرمانی طی کرده است، گفت: از هفده سالگی تاکنون که بیست و هفت سال دارم، مشغول وزنه زدن هستم. اوایل رکوردم 120 کیلوگرم بود و به تدریج توانستم رکوردهــایم را افــزایش بدهم. این افــزایش گاهـــی آنقـــدر ســریع بود که مـرتب از من تست دوپینگ می گرفتند!

رحمان در همین زمینه افزود: در کمتر از یکسال از ورود حرفه ایم به وزنه برداری در مسابقات جهانی جوانان آمریکا موفق شدم رکوردم را به 230 کیلوگرم برسانم و بعد از آن با گروه بزرگسالان رقابت داشتم.

قوی ترین مرد دارای معلولیت جهان تصریح کرد: برای ثبت رکورد 300 کیلوگرم از پارالمپیک لندن صبر کرده ام و با نظر کادر فنی می خواهم آن را در بازی های پارالمپیک ریو 2016 به ثبت برسانم.

رحمان که هم اکنون دانشجوی ترم سوم حقوق در دانشگاه آزاد پیران شهر نیز هست، در پایان اضافه کرد: حدود سه ترم است که در رشته حقوق تحصیل می کنم و جا دارد از ریاست محترم دانشگاه آزاد پیران شهر، دکتر معروف، به خاطر همکاری هایی که با من برای شرکت در اردوها و مسابقات داشتند، قدردانی کنم.

سیامند رحمان و احمد امین زاده، دو نماینده ایران در رقابت های فوق سنگین قزاقستان بودند که به ترتیب با کسب نشان های طلا و نقره موفق شدند دو سکوی مهم این دسته را از آن جمهوری اسلامی ایران کنند و به دنبال آن، سهمیه رقابت های پارالمپیک را نیز بدست آوردند.
تعداد بازدید : ۱۲۷
کد خبر : ۸۱۰